İnceleme Teknoloji

Zhiyun Rider-M Gimbal İnceleme

Editör by Emre Yıldırım

Hareket kameraları harika. Gerçekten muhteşem ve çok işe yarıyorlar. Çok kompakt, kullanımı kolaydır ve yüksek kalitede bir görüntü oluşturabilirler. Ayrıca, YI 4K hareketli kamera bize GoPro veya diğer üst düzey spor kameraları gibi sonsuz odak ve geniş açılı lens kolaylığı sağlıyor. Bu özellik ise odak sıkıntısı çekenler için ideal bir kamera.

Bununla birlikte, elde taşınabilir görüntüler genellikle titrek fakat nereye giderseniz gidin her yere büyük tripod taşımak istemiyorsanız en iyi ve en mobil çözümlerden biridir. Hareket kameralarının çoğuna uyan ve yalnızca muhteşem bir küçük cihaz olan Zhiyun Rider-M‘ye rastladım. Ve gerçekten oldukça uygun. İncelememizin tamamında daha fazla bilgi edinin.

KUTU AÇILIMI

Cihaz, video çekimine başlamak için ihtiyacınız olan tüm unsurlarla birlikte gönderilir. Dikkat çeken bazı aksesuarlar arasında, çoğunlukla metalden yapılmış yüksek kaliteli bir selfie stick bulunur. Ayrıca, GoPro kameraları ve GoPro aksesuar adaptörü için iki takım pil, bir şarj cihazı, çok hoş bir taşıma çantası, video çıkışı ve şarj kabloları bulunur; böylece, gimbali istediğiniz her şeye takabilirsiniz.

TASARIM, ÖZELLİKLER ve İŞLEVSELLİK

Dikkate alacağınız ilk şey, yapım kalitesidir. Zımbalı tamamen metalden yapılmış ve yakında kırılamayacak gibi görünüyor.

MicroUSB, GoPro şarj ve video çıkış portu gibi bazı standart portlara sahibiz. 1/4 vidalı montaj elemanı, zımbayı her türlü aksesuara bağlamanızı sağlar. Resimdeki gibi tripoda takarsanız, çok pürüzsüz çekimler elde edersiniz.

Zhiyun Rider-M ile ilgili sevdiğim şey, acil durumlarda kullanmak için çok kolay olması. Tek yapmanız gereken, fotoğraf makinenizi ayraç içine koymak, vidaları sıkmak, açmak ve sonra çekime başlayabilirsiniz. Sadece iki kontrol düğmesi var. Güç ve mod düğmesi.
Varsayılan moda pan follow modu denir ve bu çoğu zaman kullanıcılar tarafından kullanılıyor.

Size söylemeliyim ki görüntüler çarpıcı görünüyor. Normal bir şekilde yürürken ve ellerimi sürekli düz tutamazsanız bile çekimler çok pürüzsüz görünüyor. Ayrıca, gimbal çok duyarlıdır ve çok hızlı bir şekilde hareket ettirseniz bile, düzgün ve yavaş bir kaydırma veya eğme hareketine sahip olursunuz. Kullanıcılar tarafından yapılan bir hata ise, selfie stick’i tamamen dikey tutmak. Zimbalet ekseninden bir tanesi kameranın geniş açılı merceğiyle birkaç çekimde yakalandı. Bu hatayı yapmazsanız, harika videolar çekebileceksiniz.

Mod düğmesine bir kez basarsanız, gimbal kilitleme moduna girer; bu, belirli bir nesneyi filme almak istiyorsanız pan veya eğik çekimler için mükemmel bir seçenektir. Bu mod hem peyzaj hem de ürün çekimlerinde mükemmel bir şekilde çalışır.

Mod düğmesine iki kez basarsanız, zımbalamanın kamerayı gösterdiği yöne doğru hareket ettiği pan ve adım adım moduna girersiniz. Bu mod da oldukça iyi çalışıyor. Zımbalamayı hızlıca hareket ettirseniz bile, tüm eksenler yavaşça hareket ettiği için pürüzsüz bir atış elde edersiniz. Son mod selfie modudur ve mod düğmesine 3 kez basarak tetiklenir. Serin bir özellik, sadece istediğiniz yönde zımbalı işaret edebilir ve 1 saniye tutun sonra Rider M o açıyı otomatik olarak kilitler.

Bir diğer önemli özellik ise, Bluetooth aracılığıyla telefonunuzu kullanarak parmak izi kontrol edebilirsiniz. Açıkçası, aynı zamanda bir moddan diğerine geçebilirsiniz, ancak o mükemmel özelliği elde etmek için gimbali manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

BATARYA ÖMRÜ

Pil ömrü söz konusu olduğunda, buna sadece harika diyebiliriz. Uygulamayı kullanarak kalan pil seviyesinin miktarını daima takip edebilirsiniz. Kullanıcıların bu tür cihazlarda en çok önemsediği ve alırken dikkat ettiği hususlardan biridir. Bu yüzden bu cihaz gerçekten pil seviyesi çok iyi diyebiliriz. Bunları şarj etmeniz gerekiyorsa, verilen şarj cihazı pilleri yaklaşık 2 saat içinde tamamen şarj eder. Kısacası her ne kadar üst düzey bir bataryası olmasa bile sizin bu cihaz ile yapacaklarınızı karşılar.

 SONUÇLAR

Benim düşünceme göre, Zhiyun Rider-M şimdiye kadar çok iyi çalışıyor olan gerçekten harika bir gimbal.Bu tarz cihazları kullanıcılar pek fazla bilmiyor. Eğer nasıl birşey olduğunu anlamadıysanız internet üzerinden birçok alışveriş sitelerine göz atabilirsiniz. Ürünü daha çok bu tarz çekim yapan kullanıcılar tarafından beğeniliyor. Sonuç olarak özellikleri olsun tasarımı olsun gerçekten muhteşem bir cihaz.

Sabit tutmaz ve normal yürürseniz bile çok düzgün görünmenizi sağlar. Ayrıca, cihaz tamamen metalden yapıldığından ucuza gelmiyor.

Tekrar belirtmek istediğim son şey, mükemmel bir pil ömrü, telefonu kullanarak zırh yayı kontrol etme yeteneği ve bu cihazın kullanım kolaylığıdır. Kutudan çıkarın ve ateş etmeye başlayın.
Sonuçta, aksiyon kamera video oyununa adım atmak isterseniz, kesinlikle Zhiyun Rider-M‘yi tavsiye edebilirim. Bu gimbal’ü gelecekteki incelemelerimin bir kısmında kullanacağım ve bu cihazda bir sorun çıkarsa bu videonun açıklamasını güncelleyeceğim. Şu an için, çalışma biçimini seviyorum ve bence 250 dolara bedel. Bu tarz ürünler pek ucuza bulunmuyor. Fakat iyi bir araştırma yaparsanız daha farklı bir modeli veya daha ucuzunu bulabilirsiniz. Zhiyun Rider-M Gimbal ise gerçekten güzel bir ürün.

Yorum Yap