Eğitim

Yazılımcı Olmak İçin Ne Yapılmalı?

Editör by seoturka

Günümüzün ve geleceğin en önemli iş alanlarından olan yazılım sektörü her geçen gün daha da büyümektedir. Yazılım sektörünün savunma sanayinden, tekstile, sosyal medyadan, eğitime daha birçok alanda bulunmaktadır.

 Yazılım Sektörleri

Günümüzdeki en önemli iş kollarından olan yazılım aynı zaman da bir ülke için de önemlidir. Ülkenin savunma sanayinde uçak modernizasyonu, silahlı robot, yapay zekâ ile çalışabilecek savunma ürünleri yazılımlar sayesinde geliştirilip, üretilebileceği için ülkenin kaderini de belirlemektedir. Sadece ülke değil dünyayı da değiştirebilmektedir. Örneğin sosyal medya yazılımlar sayesinde oluşturulmuş ve gündelik hayatımızın en önemli parçası olmuştur. Bu da beraberinde yazılımcı olmak için ne yapılmalı? Sorusunu akıllara getirir.

 Yazılımcı Olmak İsteyenler İçin Öneriler

Sorusuna verilebilecek en iyi cevap herhangi bir yazılım dili öğrenmektir. Sadece bir yazılım dili öğrenerek de yazılımcı olabilirsiniz ancak bu sizi diğer yazılımcıların önüne geçirmez. Ayrıca günümüzdeki çoğu uygulama, site ve özel yazılımlar sadece bir tane yazılım dili ile değil birden fazla yazılım dilleri ile yazılmaktadır. Bu yüzden yazılım dili öğrenmeden önce hangi alana yöneleceğinizi ve bu alanda en çok ve rahat kullanılan yazılım dillerini belirleyip öğrenmeniz gerekmektedir. Günümüzde en çok kullanılan yazılım dilleri C#, C, C++, Java, Python dur. Bunlardan en kolay ve rahat öğrenilebilen dil Pythondur. Anlaşılması rahat ve kullanabilirlik alanı fazla olduğu için çoğu uygulamada ve alanlarda bu yazılım dili kullanılmaktadır.

Yazılımcı olmak için öneriler.

Yapay zekâ, savunma sanayi, sosyal medya, gündelik hayatı kolaylaştırabilecek uygulamalar ve oyun sektörü bu ve daha birçok alanlardan biri seçilerek o alanda kullanılan en çok yazılım dilleri öğrenilerek yazılımcı olunabilir. Tabi ki bir yazılım dili çabuk ve hızlı öğrenilemeyeceği için uzun ve meşakkatli bir yol olmaktadır. Bir programlama dili tamamen öğrenilmeden diğer dilleri öğrenmeye çalışmak o dili öğrenmeye zor hale getirmektedir.

1 Yorum

Yorum Yap