Nedir

Wag Saç Maşası Nedir?

Editör by Editörmatik

Kuaföre gitmeksizin evde saçlarınızın doğal görünümüne dokunmadan okyanus dalgası vermek ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise etkili saçlara sahip olmanıza yardımcı olabilecek bir yol bulunuyor: Wag saç Maşası. Peki, wag maşa nasıl yapılır, işte size cevabı:

Normal şartlarda saçlara okyanus dalgası verilmesi için kuaföre gidilmeli ve bu işlem için 10 -15 TL gibi bir ödeme yapılmalıdır. Bu işlemi her yaptırmaya gittiğinizde aynı miktarı ödemeniz gerekmektedir. Eğer ki saçlarınızı seviyorsanız bu miktar bir zaman sonra büyüyerek ekonomik olarak sizi yıpratmaya başlayacaktır. Ancak neyse ki, bu durumun bir çözümü bulundu: derin wag maşa. Bu harika cihaz sayesinde her seferinde kuaföre giderek para verme derdinden kurtulacak ve saçlarınızda etkileyici okyanus dalgası görünümüne sahip olacaksınız.

 

Nasıl Yapılır?

Düz saçlar olsun ya da hafif dalgalı saçlar olsun hepsinde muhteşem bir görünüm elde etmeniz çok kolay! Nasıl mı? öncelikle saçların yapısı ve uygulanan ısı ile ilgili olarak saçlarda meydana gelecek dalga boylarında farklılıklar görülebileceğini belirtelim. Bu nedenle ürünün kullanma kılavuzunda belirtilen ısı talimatlarına bir göz atmakta fayda var. bu talimatlar şu şekildedir:

İşlem gören yıpranmış saçlar için – 150°
Rahat şekil alabilen, normal saçlar için – 170°
dalgalı ve kalın telli saçlar için – 190°
zor şekil alan kuru saçlar için – 210°

Normalde ısının saçların şekil almasında etkili ve kolay olduğu bilinir ancak siz yine de yukarıda belirtilen talimatlara uyarsanız bu sizin saç sağlığınız için daha iyi olacaktır.

Değişik Modeller

Şimdi gelelim evde okyanus dalgasının nasıl yapılacağına. İşleme başlamadan önce wag maşa kullananlar sizlere tavsiyeler verebilir. İlk olarak saçınıza şekillendirici bir sprey almakla başlayın. Böylelikle daha mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Bu sırada wag maşanızı istenilen sıcaklığa gelmesi için ayarlayarak prize takmayı unutmayın. Saçlarınızı bölüm bölüm ayırın. Okyanus dalgası yapmak istediğiniz bölüme 30 cm uzaklıktan spreyi sıkın ve bir tarak yardımı ile saçınızı tarayın. Sonrasında bir eliniz ile saçınızın alt tarafından tutarak düz durmasını sağlarken diğer elinize derin wag maşasını alın ve saçın üst kısmından başlamak üzere wag maşa yardımı ile pres yapın.

Bu pres işlemini uyguladıktan sonra bir süre için bekleyin. Bu kısa süreli beklemenin ardından wag maşayı açarak aşağı tarafa elinizi kaydırın ve aynı işlemleri tekrar uygulayın. Saçların uç kısmına gelene dek bu işlemi düzenli şekilde yapın. Bunun ardından diğer bölümlere geçiş yaparak önce sprey kullanımı va ardından aynı pres işleminin uygulamasını yapın. Bu şekilde işlemi bitirdikten sonra saçlarınızı eliniz yardımı ile hafif bir şekilde dağıtarak doğal bir görünüm yakalayın. Tüm işlem bu. Artık istediğiniz her an kuaföre gitmeden evde kendiniz okyanus dalgası yapabilirsiniz. Böylelikle paranız cebinizde kalaca

Yorum Yap