Nasıl Yapılır

Twitter Canlı Yayını Nasıl Yapılır?

Editör by Editörmatik

Günümüzde hemen herkesin bir sosyal medya hesabı var. Bu sosyal medya hesapları üzerinden beğeni, yorum, paylaşım gibi etkinlikleri yapabildiğimiz gibi canlı yayın ile o anda ne yaşıyorsak onu sosyal medya hesabımızdaki kişilere gösterebiliyoruz. Diğer sosyal medya hesaplarının ardından uzun zamandır yenilik yapmayan Twitter de işe elini atarak canlı yayını getirdi. Twitter’in yapmış olduğu bu yenilik aslında Periscope uygulamasının birebir aynısı. Yani zaten Periscope kullanıyorsanız Twitter’in de getirdiği bu yeniliğe çabuk ayak uydurursunuz.

Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Çok önemli bir an yaşıyorsunuz. Twitter’a canlı yayın özelliğinin geldiğini de daha önce duymuştunuz. Sevgiliniz bir sürpriz yaptı ya da sadece öylesine kendinizi göstermek istediniz. Twitter’a girdiniz ama nasıl canlı yayın yapacağınızı bilmiyorsunuz. O zaman bizi dikkatle dinleyin. Twitter üzerinden canlı yayın yapmak için öncelikle Twitter uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra her zaman yaptığınız fotoğraf paylaşma kısmına tıklamalısınız. Bu bölüme girdiğinizde hemen yan tarafında canlı yayın yapma butonunun olduğunu göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda ise telefonunuzun mikrofonuna ve kamerasına izin vererek canlı yayınınıza başlayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi canlı yayın yapmanın oldukça kolay bir yolu var. Ancak fotoğraf paylaşma kısmına girdikten sonra canlı yayın butonunu hala göremediyseniz aşağıdaki başlıkları okumanızda fayda var.

Canlı Yayın Butonu Gözükmüyorsa Ne Yapılmalı?

Evet, tüm hazırlıklarınızı yaptınız giyinip süslendiniz ve Twitter’da canlı yayın yapmak istiyorsunuz. Fotoğraf paylaşma kısmına girdiniz fakat o da ne? Canlı yayın butonu yok! Bu durumda sakin olun arkadaşlar. Twitter’inizde canlı yayın butonu gözükmüyorsa bunun sebebi Twitter uygulamanızın güncellenmemiş olmasıdır. Hemen markete girerek Twitter uygulamanızı güncelleyin ve canlı yayına başlayın. Artık o an ne yaşıyorsanız hemen paylaşabilirsiniz.

Canlı Yayın Ne Zaman Yapılır?

Arkadaşlar canlı yayının yapılmasının Twitter üzerinde belirli bir tarihi ya da saati yok. İstediğiniz zaman istediğiniz gibi canlı yayınınıza başlayabilirsiniz. İster kendinizi uyurken izletin isterseniz evlenme teklifi alırken ya da arabanız olmadığı halde araba kiralayarak araba kullanırken izletebilirsiniz. Artık her şeyin bir çaresi var öyle değil mi?

Yorum Yap