Blog Teknoloji

TR Uzantılı Domainleri Belgesiz Kayıt Etme

Editör by seoturka

Daha önceki yıllarda belgeli olarak kayıt edilen “com.tr”, “org.tr” ve “net.tr” uzantılı domainler belgesiz olarak ilk kayıt eden alır mantığıya tahsis edileceği belirtildi.

Belgesiz Kayıt Edelibilecek .TR Uzantılar

Bilindiği üzere belge gösterilmeden kayıt edilemeyen alan adları artık belge göstermeye gerek kalmadan tahsis edileceği duyuruldu. Bu süreçten sonra tr uzantılı domain ve alan adlarını belgesiz almak mümkün olacak.

  • com.tr
  • org.tr
  • net.tr
  • .tr

.TR Uzantılar Belgesiz Ne Zaman Kayıt Edilebilir?

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın son yaptığı toplantı ile gündeme gelen ve belgesiz .tr uzantılarının kayıt altına alınabilmesi için çalışmalar başlatıldı.

Alt yapı süreci oluşturulduktan sonra yaklaşık olarak 2 ay içerisinde hizmete gireceği belirtildi. Tam bir tarih belirtilmediği için bu konuyu titizlikle takip edip sizlere kesin bir tarih vericeğiz.

Belgesiz Com.tr Almak

Bir çok webmaster almak istediği alan adını kullanımda veya kaıt altına alındığından dolayı com.tr alan adına yönelmektedir. Fakat istenilen belgeler yüzünden bu domainleride alamayan bireysel girişimciler artık bu durumu atlatacak görünüyor.

Neden .TR Uzantısı

Sevgili arkadaşlar internet alanındaki kolaylıkları saymayıp ülkemiz adına konuşacak olursak .tr demek tanıtım demek, döviz demek, kolay kulanım demektir.

Küçücük ülkelerin bile kendi ülkelerindeki uzantılarını dünyaya servis ederek hem tanıtım hem ekonomik gelir elde etmekte ve Dünya’da prestij sahibi olmaktalar. Geç kalınmış bir hamle olarak görülse de zararın neresinden dönmek kardır mantğı ile çok önemli bir adım atıldığına inanıyoruz.

Hangi Firmalar .TR Uzantılarını Belgesiz Kayıt Ediyor

Çalışmaların devam ettiği bu süreçte bakanlık çalışma bitmiş ve yürürlülüğe girmiştir duyurusundan sonra ilk olarak yurt içindeki alan adı ve hosting şirketleri başta olmak üzere tüm dünya genelinde tüm şirketler bu uzantıları kayıt altına almaya başlayacaktır.

Yorum Yap