Blog

Serenay Sarıkaya Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Editör by Editörmatik

Serenay Sarıkaya, 25 yaşındadır. 1 Temmuz 1991 Ankara doğumludur. İstanbul da yaşamaktadır ve Türk’tür. Serenay Sarıkaya, Antalya’da lise hayatını Saime Salih Konca Anadolu Lisesi‘nde sürdürmüştür. Şuan ki mesleği ise Mankenlik ve Oyunculuktur. Bu mesleğe sahip olabilmek için Serenay Sarıkaya,  15 yaşında katıldığı bir güzellik yarışması birincisi olarak jürilerden özel ödül almıştır. Serenay aynı yıllarda bir sinema filmi oyunculuğu da yapmıştır, rol aldığı “ Plajda “ isimli sinema filminde oyunculuk ilkesine ilk adımı atmıştır.  Oyunculuk deneyimini ilk olarak (2006 Şaşkın) filmi ile kazanan Sarıkaya,  sonrasında Plajda (2008) filminde rolünü göstermiştir.

2008 yılında bir çok dizi ve film de rolü olan Serenay,  2010 Yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasında ikinci olarak Türkiye’ yi Miss Universe yarışmasında temsil etmeye bak kazanmıştır. 2010-2015 yıllarında ise Lale Devri ve Medcezir dizilerinin başrol oyuncu olarak ekranlar karşısında yerini alan Serenay popülerliğini daha çok arttırmıştır. Tekrar seslendirme ile kulaklara hitap eden Serenay , Ejderhanı Nasıl Eğitirsin seslendirmesinde de başarılı oluyor. Ardından Behzat Ç. Ankara Yanıyor filminde de rolü oluyor.

Serenay Sarıkaya Sadece Dizilerde Mi Rol Alıyor

Sadece dizilerde ve sinema filmlerin de rolü ile sade kalmayan Sarıkaya, reklam filmlerinde de yer almıştır. Bazı önemli markaların ve katalogların reklam yüzü olarak ta karşımıza çıkmıştır.2014 yılın da ise GQ Türkiye tarafından “Yılın Kadını” olarak seçilmiştir. Serenat Sarıkaya,  bugüne kadar iki Altın Kelebek ödülünü almaya layık görülmüştür. Hatta bu ödülleri dışında pek çok farklı sayıda ödüller kazandığı da bilinmektedir.

Serenay Sarıkaya’nın Ailesi İle Yaşadığı Hayatından Özetler

Serenat Sarıkaya , Ankara’da Ümran Seyhan ve Mustafa Sarıkaya’nın kızı olarak dünyaya gelmiştir.  Bir süre ailesi ile Antalya da yaşamıştır. Sarıkaya,  7 yaşlarında iken babası ve annesinin ayrılık sebebi ile babasının başkası ile hayatını birleştirmesi üzerine, annesi Ümran Seyhan’ la beraber Istanbul’da yaşamaya başlamışlardır. Baba desteği olmadan büyüyen Sarıkaya, kendisine sunulan bir röportaj karşısında bu durumu şu şekilde dile getirmiştir. “ Bir kız çocuğunun özellikle gelişme aşamasında babanın yanında olma rolü ciddi anlam da önemliyken , babasız büyümek büyük bir olay”! Diyerek konuşmasını sonlandırdı. O dönemlerde Antalya da yaşayan ve İstanbul da yaşama fikrini korkulu gözlerle karşılayan Sarıkaya , oyunculuk kararı ve annesinin yanında olma desteği ile İstanbul’ a taşınmışlardır. Uzun süre Basketbol , voleybol, tenis gibi spor aktivitelerine de ilgi duyan Serenay, kariyeri öncesinde Latin dansları ile de ilgilenmiş bulunmaktadır. Sarıkaya, aslında üniversite eğitimi dönemlerini  yurt dışında almayı çok istemiştir,  kendisi için daha iyi bir gelişme olacağından ancak Serenay üniversite eğitimi almamıştır.

Yorum Yap