Teknoloji

Samsung’un Yeni Devi: Galaxy S8 Plus

Samsung’un Yeni DEVİ: Galaxy S8 Plus
Editör by seoturka

Galaxy S8 Ne Zaman Çıkacak?

Galaxy S8, Mart 2017 tarihinde tanıtıldı. Ancak ülkemize gelme tarihi olarak 24-30 Nisan olarak görünüyor.

Samsung son çıkardığı telefon Galaxy S8 ile eski kötü imajlardan kurtulmak istediğini gösterdi. Eski telefon tasarımlarına göre birçok değişiklik yaptı. Çok cesurca değişiklikler yaparak öndeki fiziksel tuşları kaldırdı.

1 – Samsung Galaxy S8 Plus Dış Görünüşü

Samsung Galaxy S8 dış görünüş bakımından diğer Galaxy S serisi cihazlardan kendini çok rahat öne çıkarabiliyor. Çünkü daha önceden kullanılan Galaxy S serisi cihazlardan Samsung’un da simgesi olarak görülen fiziksel home tuşunu kaldırarak ekrana kapasitif tuşlar ekledi. Daha önce çok fazla Samsung’da çok fazla görünmeyen bir özellik olarak gelen S8’ib Plus modelinin çıkmış olması.8.1mm kalınlığa sahip olan cihaz 173 gram ağırlığında. Ekran kasa oranı(%84) olarak zor görülebilecek bir orana sahip olan Galaxy S8 Plus İP68 sertifikasına sahip.İP68 sertifikası ile cihaz toz ve suya karşı direnç kazanıyor.1.5 metre derinliğindeki suya 30 dakika boyunca dayanabilmektedir. Ön ve arka yüzleri Corning Gorilla Glass 5 ile kaplı olan cihaz tek ve çift sim olanağı sunuyor.

s8-plus

2 – Samsung Galaxy S8 Plus Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy S8 Plus iki farklı işlemci ile piyasaya sürülüyor. Bunlar Snapdragon firmasının 835 kod numaralı işlemcisi ve Samsung’un kendi üretmiş olduğu Exynos 8895 işlemcisi. Ülkemize Samsung’un kendi üretmiş olduğu işlemci olan Exynos 8895 ile geliyor. Telefonun 6,2 inch olan ekranı 2K çözünürlükte(1440×2960).Telefon en güncel android işletim sistemi olan Android 7.0 ile geliyor. Exynos 8895 işlemcisi ile o çözünürlükte dahi çok iyi işler çıkarabiliyor. Yani performans gereken uygulamalar ve oyunlarda herhangi bir kasma ya da takılma söz konusu olmuyor. Telefon bağlantı teknolojisi olarak en güncel standartları kullanmakta. Wi-Fi kısmında 802.11 a/b/g/n/ac sayesinde 5 Ghz ağları görüp bağlanabiliyor. Bluetooth kısmında ise en güncel olan v5.0 ve LE yani düşük enerji tüketen Bluetooth teknolojisini desteklemekte. Şarj girişi olarak USB Type-C yani orda da en günceli yakalamış durumda. Telefonda bulunan 3500 mAh değerindeki pil ve işlemcinin çok iyi olan enerji yönetim sistemi telefonun bir günü çıkarmasını hatta ikinci günü bile zorlamasını sağlıyor.

plus-s8.jpg

3 – Kamerası

S8 Plus’ın kamerası şu anda bir telefonda bulunan en iyi ana kamera diyebiliriz. Ön kamera 8 MP çözünürlüğe sahip. Otofokus ve 1440p yani 2k da 30FPS videolar çekebiliyor. Cihazın arka kamerası gayet yetenekli.12 MP çözünürlüğü olan kameranın OIS yani optik görüntü sabitleme özelliği bulunuyor. Bu sayede video çekerken yürüseniz ve hatta koşsanız bile video çekerken görüntünün daha stabil görünmesini sağlayabiliyor. Resim çekerken çektiğiniz objenin hareketli ya da sabit olması fark etmiyor. Resim çekerken resimlerin bulanık çıkmasını büyük ölçüde engelleyen bu teknoloji cihazın kamerasının en büyük özelliklerinden biri. Cihazın arka kamerası 4K çözünürlükte 30FPS video çekebilirken 1080P yani FullHD çözünürlükte 60FPS videolar çekiyor. Videonun FPS değeri saniyedeki kare sayısıdır. Yani 60FPS ve 30FPS videolar arasındaki akışkanlık farkı çok barizdir.

4 – Fiyatı

Telefonun 64GB hafıza ve 4GB ram belleğe sahip tek modeli var. Bu modelin ülkemizdeki tavsiye edilen satış fiyatı ise 4.999TL.

 

 

 

 

Yorum Yap