Nasıl Yapılır Teknoloji

Samsung S6 Format Nasıl Atılır

Editör by Emre Yıldırım

Samsung S6 Format Atma

Samsung son yıllarda üretmiş olduğu teknolojik cihazlar ile birçok kişinin ilgi odağı olmuştur. Özellikle akıllı telefonların hayatımızda büyük yer edinmesi ile birlikte ürettiği telefon modelleri ile sürekli olarak bizleri bir adım öteye götürmektedir. Geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan Samsung S6 akıllı telefon kullanıcılarının dikkatlerini üzerine çekmiştir. 8 çekirdekli yapısı ve 64 bit işlemcisi ile kullanıcıların aradıkları performansı onlara sunmuştur. 3 gb ram ve 16 mp kamerası ile de kullanıcıları etkilemiştir.

Neden format atmalıyız ?

Bilgisayarlarımız da olduğu gibi telefonlarımızda da kullandığımız uygulamalar ön bellekte belirli bir yer kaplar. Ayrıca kaldırdığımız uygulamalar ilişkin bazı dosya kalıntıları telefonumuzda zamanala birikir. Bu da telefonumuzun performansında düşüşlere yol açar. Bu nedenle yeterli performansı alamadığınızda telefonunuzu formatalayarak ilk gün ki gibi kullanabilirsiniz.

S6 nasıl formatlanır ?

               

Samsung s6 format atma resimli anlatım

Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek için farklı yöntemler mevcuttur.

  1. Yöntem : Telefonunuzun menüsüne giriniz ardından sırası ile ayarlar – gizlilik – fabrika ayarlarına sıfırla menülerine ilerleyiniz ve onaylayınız. Telefonunuzda sıfırlama işlemi başlayacaktır. Kısa süre içinde telefonunuz fabrika ayarlarına dönecektir.
  2. Yöntem : Telefonunuzu kapatınız ve ses açma- kapama+ home+ açma- kapama tuşlarına Samsung logosu gelene kadar basınız. Bir süre sonra telefonunuz recovery modunda açılacaktır. Bu menüde ses tuşu yardımı ile wipe data/reset factory seçeneğine geliniz ve home tuşu ile onaylayınız. Sonra gelen menüde delete/all ve şimdi reboot seçeneklerini seçip telefonunuzu formatlamaya başlayabilirsiniz.
  3. Yöntem : Son yöntem olan bu seçenekte telefonunuz açıkken arama ekranına *2767*3855# tuşlarını tuşlayınız ve onaylayınız. Bir süre sonra telefonunuz recovery yapmaya başlayacaktır.

 

Nelere dikkat etmeliyiz ?

                İlk olarak telefonumuzu çok zorunda kalmadıkça formatlamamalıyız. Format işlemine başlamadan önce mutlaka şarjımızın en az %50 olmasına dikkat etmeliyiz. Format atma işlemini daha önce gerçekleştirmediysek bilen biri ile format atmalıyız. Telefonunuzdan istediğiniz performansı alamadığınızda, telefonunuzun işletim sistemi çöktüğünde, uygulamalarınız hata verdiğinde format işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sizde telefonunuza format atmak istiyorsanız yukarıda belirttiğimiz yöntemlerden birini uygulayabilirsiniz. Ancak adımları dikkatli okuyunuz.

38 Yorumlar

Yorum Yap