Nasıl Yapılır

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
Editör by Behlül Güngör

Günümüzde saç ekimi oldukça yaygınlaşmış durumdadır. Saç problemleri yaşayan insanlar , özellikle erkekler bu soruna çare olarak ekim işlemlerini gerçekleştirme karar vermektedir. Bayanlarda da bu durum baş göstermektedir. İleri yaşlarda saç konusunda problemler yaşamak kaçınılmaz bir hal almaktadır. Saçalarda dökülmeler meydana gelmektedir. Bu durum insana göre değişebilir. Kimi insanın alın kısmında kusurlar varken kimi insanın da ense kısmında gibi herhangi yerde seyreklik olmaktadır. Bayanların genelde alın kısmında problemler olmaktadır. Saçlarına bu nedenle rahat bir şekilde model vermemektedirler. Erkekler ise saçları uzun olmadığından daha fazla rahatsızlık duymaktadırlar. Saçalar artık çıkmamaya başladığında saç ekimi nasıl yapılır araştırmaları ile kendilerini bu konu bilinçlendirmektedirler. Sonrasında bu iş için kaliteli doktorlar tarafından tedavi edilmeyi istemektedirler.

sac-ekimi-ve-sac-nakli-nasil-yapilir.jpg

Saç Ekimi Tedavisinde Süreçler Nasıl İlerler?

Saç ektirmeye karar veren kişiler , doktorlarının yanına giderek sorunlu bölge hakkında fikirlerini beyan etmektedirler. Siyah kalem ile belirlenen yerler için tedavi edilecek alan hazırlanmaktadır. Saç ekiminde doktorların beraberinde üç kişi daha bulunmaktadır. Bu durum özel alanlarda gerçekleşmektedir. Saç ekimi sırasında gerekli hijyenik kurallara uyulması gerekmektedir. Doktorlar sorunlu bölgeyi fotoğraflamaktadırlar. Çünkü işlem sırasında o bölge kazınmaktadır. Bölgenin detayını artık fotoğraf üzerinden devam ettirmektedirler. Lokal anestezi verilerek ilk aşamaya başlanmaktadır. İşlem sırasında uygulanan lokal anestezi sayesinde ağrı ve ya acı çekmemiş olursunuz. Doktorlar işlem sırasında ayrıca sizlere saç nakli tekniği hakkında bilgiler vermektedir. Korkulacak bir işlem olmadığını böylece anlamış olmaktasınız.

sac-nakli-nasil-yapilir.jpg

Saç Ekiminden Neden Yararlanılır?

Bazı kişilerde bu durum değişiklik göstermektedir. Çünkü kimisinde genetik problemlerden dolayı saçlar dökülmeye ve başar ve dökülen yerlerdeki saçlar küserek tekrar çıkmamaktadır. Bazı kişilerde yaşanan saç problemleri de tamamen kendi hataları sonucu ortaya çıkmaktadır. Kullanılan bazı şampuanlar ve ya elektronik saç düzleştiricileri uygulamasında zamanla saçlarınız seyrekleşmeye başlamaktadır. Ve ya kapalı insanlar saçlarını pek fazla hava aldırmadığı için bu sorunlarla karşılaşabilirler. Bazı kişiler tarafından saç yolunması saç dökülmesine neden olmaktadır. Bazen de kişilerin geçirdiği kazalar sonucu kalan iz bölgesinde saç çıkmamaktadır. Bu gibi durumlar söz konusu olduğundan saç ekimi gerçekleşmektedir.

Fue Saç Ekiminin Sonrasında İşlem Uygulanan Bölgelerde Ağrı Olur Mu?

Saç ekimi sonrasında , işlem gören bölgelerde iğne alan yerlerde kabuklanmalar olabilmektedir. Fakat bu durumu saçlarınızı yıkayarak , sıcak su ile buluşturursanız kolaylıkla atlatabilirsiniz. Bunlar haricinde kişinin işlem gören bölgesinde ağrı meydana gelmemektedir. Üstelik işlem görmüş yerleriniz on güne yakın bir süre zarfı içerisinde belli olmamaya başlamaktadır. Böylece anlaşılması oldukça güç olacaktır. Merak edilen bir diğer konu ise saç ekiminde saç nereden alınır sorusudur. Problemli bölgeleriniz için saçlarınız ense kısmından alınmaktadır. Ense kısmını da kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Yorum Yap