Teknoloji

Nokia 3310 Almamak İçin Nedenler

Editör by Emre Yıldırım

Herkes Nokia 3310‘u Barselona’daki Mobile World Congress 2017 sırasında tanıttıktan sonra herkes övgüde bulundu. Şovda ne kadar etki yaratması şaşırtıcı bulundu. Özellikle HMD standında dev kalabalıkların telefonlar üzerinde dolaştığı açıktı. Bir dereceye kadar, bu düşük özellikli özellikli telefon Sony’nin duyurduğu yeni telefonlardan daha fazla insana ilgi duyuyor gibiydi. Aslında biraz eskileri hatırlama çabaları vardı insanların.

Açıkçası, orijinal telefon ilk duyurulduktan sonra yıllarca güncellenmiş bir telefon kullanır mısınız? Günlük bir şoför olarak özellikli telefonu kullanmaya ciddi şekilde geri dönebilir misiniz? Birçok tüketici bugünün modern akıllı telefonlarında bulunan fahiş ve çeşitli özelliklere alıştığını biliyoruz; bu nedenle bu telefonun yalnızca geçmekte olan bir soluklanma halini veya meşru bir yarışmacı olduğunu düşünmüyor.

Nokia 3310’a İhtiyacınız Yok! İşte 5 Neden

Bana göre, fiyatların önemi söz konusuysa bile insanların Nokia 3310’u satın alacak kadar ileri gidebileceğine inanmaları benim için zor. Bu yüzden, Nokia 3310’a ihtiyacınız olmayan beş nedeni burada bulabilirsiniz.

  • Bir numara, eski okuma yazma yöntemine geri döndü. Nokia 3310’u yazmak için tuş takımından başka hiçbir şey kullanmıyorsunuz. Tabii ki basit cevaplar için yeterince hızlı, ancak akıllı metin mesajıyla bile dokunmatik klavyeyle elde ettiğim hızın aynısını yakalayamam. Sonuçta, sürecin biraz daha uzun sürmesi.
  • İkinci olarak, 2 megapiksel kamerasını ciddiye alamıyorum. Bir kameradaki megapiksel miktarının gerçek potansiyelini haklı çıkarmadığını biliyorum, ancak yine de, burada 2 megapiksel çözünürlükten bahsediyoruz! Resimler ve videolar benim için çok önemli, ancak burada Nokia 3310 ile muhtemelen son çare olarak kullanılacak – başka hiçbir şey daha iyi olmadığında.
  • Üç numara, neden kendimi 2G veri hızlarına itaat etmek isterim? Taşıyıcı, bu yılın başında eski 2G uç ağını geri öldürdüğünden AT & T müşterileri için daha da kötüleşti. Bu da Nokia 3310‘u kullanmaya bile teşebbüs etmenin anlamsız olacağı anlamına geliyor. Yalnızca kullanacağınız sürece Telefon görüşmeleri için. Bunun yanında, o küçük ekranda yavaşça çıkan bir sayfayı izlemek çok acı vericidir.
  • Dört numara, menü arayüz sadece gezinmek için bir acı. Evet, menüler arasında dolaşmak oldukça basittir, ancak mutlaka uygun değildir. Bir menüye girdikten sonra, bazen bir ayarı veya başka bir şeyi ayarlamak için başka bir düzeye inmeniz gerekiyor. Akıllı telefonda çoklu görev gibi çok hızlı bir şekilde bir ekrandan diğerine geçmenin bir yolu yoktur.
  • Son olarak, aynı fiyata ucuz bir akıllı telefon satın alabilirsiniz. Daha az özellik için neden aynı miktarda para ödüyoruz? Bu gün ve yaşta, belirli uygulamaları ve özellikleri kullanmaya alıştık. Bir telefonunda harcamak için 50 dolarım olsa bile muhtemelen aynı ön ödemeli Android telefonlardan birini hemen hemen aynı maliyetle bulabilir ve onlardan daha fazlasını alabilirim.

Tamam, bu yüzden bir Nokia 3310‘u yakın zamanda satın almayı planlamayın diye söyleyebilirsiniz. Ve bazı nostaljileri yeniden yaşamak ve yılan oynamak istesem bile, eski Nokia 5110’ımı çıkardım ve gerçek bir tek renkli ekranda aynı şekilde oynuyordum. Ancak adil olmak gerekirse, insanların kullanışlı buldukları, günümüzün camla kaplı telefonları üzerindeki dayanıklılığı, daha uzun pil ömrü ve genel basitlik gibi telefonla ilgili bazı yönleri var. Bazı insanlar için yeniden doğmuş Nokia 3310’un eldiven bölmesindeki yeri olduğuna eminim, ancak benim için sanırım geçeceğim düşünüyorum.

Yorum Yap