Nasıl Yapılır

Nakit Avansa Kapalı Karttan Para Çekme Yöntemleri

Editör by seoturka

Bankalar tarafından hesabınıza tanımlı nakit para çekme işlemleriniz belirli sebeplerden dolayı kapatılmaktadır. Buna sebebiyet veren koşullarsa sizleri zor durumda bırakabilir veya yaşadığınız sorunu çözecek alternatif çözümler üretebilirsiniz. Yazımız sayesinde sizlere nakit avans sorunu yaşadığınız ne gibi çözümler üretebileceğiniz hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

 Sorunun Tespiti

Eğer kredi kartınız veya vadeli hesabınızdan aldığınız nakit avans çekimleri sicil puanınızın düşük olması nedeniyle veya bankanıza tanımlı nakit avans sonrası kapanma talimatı verildiğinde nakit avans çekme işleminizi gerçekleştiremezsiniz. Bunun için öncelikle müşteri temsilcisini arayarak durumun kontrolünü yapmakta fayda var. Eğer nakit çekime kredi kartınız kapalıysa yapacağınız yöntemler dönem borcunu yatırmak, güncel asgari tutarı yatırmak veya borç tutarının tamamını ödemek şeklindedir. Bunun dışında kredi kartınız nakit çekime kapalı olabilir ancak alışverişe açık durumda da kalmış olabilir. Bu tarz durumlarda taksitli veya karttan yapacağınız nakit çekim işlemlerin de herhangi bir sorun yaşamayacaktır.

Şayet kartınızla nakit avans çekimi yapmak istiyorsanız bu durumda belirli şubelere (döviz, kuyumcu) gibi yerlere rica da bulunarak belirli bir komisyon karşılığında nakit avans çekim işlemlerinizi gerçekleştirebilir. Bu tarz nakit avansa kapalı karttan para çekme yöntemleri içerisinde sizlere banka tarafından herhangi bir komisyon ya da cezai faiz işlemi uygulanmayacaktır.

 Yapılan Hatalar

Nakit avansa kapalı sistemde en çok yapılan hata tanımlı cep numaraya para transferi gerçekleştirerek bu şekilde nakit avans çekimi yapılması. Cepten yapılan para transferleri nakit avans sistemine dayalı bir uygulama olduğundan cepten transfer işlemi de avans sistemiyle birlikte kapanmaktadır.

Eğer bu tarz işlemler gerçekleştirmek istiyorsanız farklı bir vadesiz hesabınıza para transferinde bulunarak paranızı vadesiz hesaptan çekebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir işletim ücreti kesilmeden veya firmalardan komisyon kesintilerine de maruz kalmadan işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Yorum Yap