Teknoloji

Moto G5 Mavi Safir Renk Varyantı Yakında Geliyor

Editör by Emre Yıldırım

Moto G5 ve G5 Plus, Şubat ayında piyasaya sürüldü. O sırada Lenovo, bu telefonları yalnızca Ay Gri ve İnce Altın renk seçenekleri ile açtı. Yeni sızıntılar, şirketin yakında Moto G5 telefonları için üçüncü bir renk seçeneği sunabileceğini gösteriyor. Popüler leakster, Roland Quandt, sızdırılmış atışlarda Moto G5’in Blue Sapphire” rengini ortaya koydu.

Sızdırılmış fotoğraflar, Moto G5’in arka ve yan kısımlardan mavi renkte çıktığını, ancak önün siyah renkli olduğunu gösteriyor. Blue Sapphire Moto G5’in kullanılabilirliği hakkında bir bilgi yok. Motorola Moto G5 Plus’ın yeni rengini merakla bekliyoruz. Muhtemelen bu renk seçeneğinin diğer iki renk varyantıyla aynı fiyatlandırma yapacağı düşünülmektedir.

Bununla birlikte, yalnızca belirli pazarlarda ve belirli ülkelerde yeni sürüm yansıyacak. Örneğin, bir önceki ayda, Motorola, Blue Sapphire Moto G5’i yalnızca İngiltere’de satacağını açıkladı. O sırada, firma birkaç hafta sonra O2 Refresh programıyla gireceklerini ve bu sayede kullanıcıların, kafasındaki sorunları çözdüler.

Moto G5 Mavi Safir Özellikleri

Mavi renkli Moto G5, bu ayın başlarında sızıntılar  tarafından bir videoda gösterildi. Sızdırılan video daha sonra kaldırılmıştı. Moto G5 5 inç tam HD ekrana sahip. Snapdragon 430 SoC, 1.4 GHz oktav çekirdek işlemciye ve 2 GB RAM‘e sahip. 16 GB ve 32 GB‘lık iki depolama alanı sürümünde ve 128 GB’a kadar microSD kartı destekliyor. Ön yüzün altında, ekranın altına gömülü bir parmak izi tarayıcı bulunur.

Moto G5, Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile önceden yüklenmiş olarak geliyor. 13 megapiksel çözünürlüğe sahip bir LED fener ve 5 megapiksel çözünürlükte bir selfie kamerası bulunuyor . Moto G5, 2.800 mAh pil barındırıyor.  Moto G5 Plus telefonunu alacağı için ABD’de satılmayacak. Moto G5, bu aydan itibaren İngiltere’de 199 Euro fiyatla (214 $) satışa sunulacak. Moto G5 Plus, ilkbaharın başında İngiltere’ye gelecek.

Yorum Yap