İnceleme

Lg Hava Arıtma Cihazı İncelemesi

Lg Hava Arıtma Cihazı İncelemesi
Editör by Behlül Güngör

Hava Temizleme Cihazı Nedir?

Hava temizleme cihazları kısaca havadaki kötü maddeleri, canlıları bertaraf eden cihazlara verilen isimdir. Hava temizleme cihazlarının işe yaradığı bir diğer konu ise kokuları yok etmesidir. Havada bulunan bütün kötü kokuları yok etmeye yarayan bir cihaz olma özellikleri de vardır.

hava-temizleme.jpg

Hava Temizleme Cihazı Nasıl Çalışır?

Hava temizleme cihazları ortamdaki havayı temizlemeye yarayan hepa filtre adı verilen iyonizer ile birlikte üretilirler. Hava temizleme cihazlarının pek çoğu bu filtrelere sahip olsa da diğer bir kısmı ise içerilerinde bulunan bir fan sayesinde havayı iyonizer ile veya filtrelerinden geçirerek temizlemeyi, kötü kokuları yok etmeyi başarırlar.

LG-hava-aritma-cihazi.png

Hava Temizleme Cihazları İşe Yarıyor Mu?

İnsanların çoğu, neden bu cihazı almalıyım diye düşünüyor. Birçoğu böyle bir cihazı gereksiz bulurken diğer insanlar ise aldığı cihazın özelliklerini incelemeden fayda beklerken ondan zarar görüyor. Bu yüzden bilinçli bir tüketici olmak zorundayız. Bilinçli bir tüketici olarak en iyi hava temizleme cihazını bulmanız mümkün, doğru seçim yaptığınız takdirde işe yaradığını göreceksiniz.

Hava temizleme cihazlarında dikkat edilmesi gereken bir olay ise ozon kullanımıdır. Hava temizleme cihazının ne gibi bir zararı olabilir ki diyenleri ikinci bir defa düşünmeye teşvik ettiğimiz konu, ozonun bilinçli kullanımıdır. Günümüz teknolojisinde birçok hava temizleme cihazı, işini ozon kullanarak gerçekleştiriyor. Sağlığımız için bulunduğumuz oramdaki ozon miktarı belirli bir oranın altında olmak zorundadır. Zaten hali hazırda evimizde, ofisimizde, her yerde sürekli yanımızda olan teknolojik aletlerden yayılan ozona maruz kalmaktayız. Buna bir de hava artıma cihazının yaydığı ozon miktarı eklendiğinde, insan sağlığı için gerekli olan oran genellikle aşılmaktadır. Bu durum ise akciğer ve karaciğer organlarında zarara yol açmaktadır. Bu demek değil ki her hava temizleme cihazı böyle bir soruna neden olacak. İşte böyle bir soruna maruz kalmamak için, en iyi hava temizleme cihazını arayanlar için tavsiyemiz LG hava arıtma cihazıdır.

hava-temizleme-makinasi-nedir.jpg

LG Hava Arıtma Cihazı

LG Hava arıtma cihazı ile kötü kokulardan %95 oranında kurtulabilirsiniz. Ayrıca %99 oranında alerjen yok edebilme özelliği ile birlikte havadaki virüs ve bakteri gibi kötü organizmaları da yok etme özelliği sayesinde açık ara en iyi hava temizleme cihazı olarak karşımıza çıkmaktadır. LG’nin tavsiye edilen bir hava arıtma cihazı olmasının tek nedeni elbette ki bu üç özelliği değil. İşte LG hava arıtma cihazının diğer özellikleri:

Uzaktan Kumanda İle Kontrol;

  • Cep telefonunuz ile kablosuz bağlantı kurarak kontrol edebilmek,
  • Sessiz çalışması,
  • Kendine özgü yeni filtresi,

Ozon kullanımı hakkında insan sağlığına uygun olmasının dışında evlerde, işyerlerinde kötü havayı temizlemeye yarayan, bulunduğunuz ortamdaki hava kalitesini artıran su ve aktif karbon kullanan bir cihazdır.

Tasarımı ile rakiplerinin arasından kolayca sıyrıldığı gibi değişik bir ışıklandırma sistemi ile birlikte su şelalesi görünümüyle dikkatleri üzerine çeken yeni bir üründür. Üstelik 10 yıl da garantisi var, daha ne olsun.

Yorum Yap