Sağlık

Lazer Epilasyon Cihazları Ve Özellikleri

Lazer Epilasyon Cihazları Ve Özellikleri
Editör by Behlül Güngör

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için alternatiflerden biridir. Ancak bu yöntem hem en hızlı hem de en sağlıklı yol olarak bilinmektedir. Lazer epilasyonunda kullanılan ışıklarda melanin pigmenti tarafından emilme özelliği vardır. Kıl kökünü yok eden bir ısı haline dönüşen lazer cilde zarar vermemektedir. Sağlıklı ve hızlı olmasıyla birlikte gelişen teknoloji ile birlikte lazer epilasyon cihazları da gelişmektedir. Sonrasından da lazer epilasyon cihazları en iyi hangisidir, en iyi lazer epilasyon yöntemi nedir ve en iyi lazer epilasyon aleti hangisi sorularına yanıt aranmaktadır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmamalı?

Lazer epilasyon elbette son derece faydalı ve sağlıklı bir yöntemdir. Ancak gri ve beyaz saçlı hastaların, güneşlenmiş ve yakın dönemde farklı lazer tedavisi gören hastaların lazer epilasyonu yapmamaları uygun olacaktır. Lazer tipleri de lazer epilasyonda farklılıklar göstermektedir. Bunlardan biri Long Pulsed Alexandrite Lazer olarak adlandırılan kısa dalga boylu, melanine duyarlı lazerdir. Esmer tenlerden ziyade açık tenlerde uygulanmaktadır.

en-iyi-lazer-epilasyon-yontemi.jpg

Kimlere Uygulanır?

Koyu renk tüyleri olan ve 12 yaşının üzerindeki herkese uygulanabilen lazer epilasyonu sağlık açısından şuana kadar sorun yaşatan bir uygulama değildir. Epilasyon sırasında gözler özel gözlüklerle korunmalıdır. Lazer epilasyonu seanslar halinde yapılır. Burada seans süreleri ve seans adetleri lazer epilasyon için kullanılan cihazlara göre değişiklik göstermektedir. Hızlı çalışan cihazlarda yüz için 5 dakika, bıyık için 2 dakika, bacaklar içinse 1 saat kadar sürebilmektedir. Lazer tedavisi kadın erkek herkese uygulanabilmektedir ve herhangi bir acı hissettirmemektedir. Hissedilecek maksimum acı lastik vurması kadarlık bir acıdır. Yarım saat veya 10 dakikalık kızarıklık görülmesi mümkündür. yapılan seansların belirli aralıkları vardır. uygulanan bölgeye göre 4 ile 8 hafta arasında seans aralıkları mümkündür. Yapılan lazer epilasyon uygulamalarının yüzde 60’ı kadınlar tarafından yaptırılmaktadır. Yaklaşık yüzde 40’ı ise erkekler tarafından yapılmaktadır. Yani erkekler de kadınlar kadar epilasyon ihtiyacı duymaktadırlar. Kalıcı sonuçlar veren ve kökleri tahrip olan kıllar yeniden çıkmamaktadır. Buradan hareketle lazer epilasyon cihazları en iyi hangisidir, en iyi lazer epilasyon yöntemi nedir ve en iyi lazer epilasyon aleti hangisi gibi soruları da merak edenler olmaktadır.

en-iyi-lazer-epilasyon-aleti-hangisi.jpg

En İyi Lazer Epilasyon Cihazları

Birçok güzellik merkezi bu konuda oldukça hassas davranmaktalar ve en iyi, son model teknolojideki cihazları kullanmaktalar. 2017 yılı içerisinde de lazer epilasyon cihazları en iyi hangisidir, en iyi lazer epilasyon yöntemi nedir ve en iyi lazer epilasyon aleti hangisi sorusuna verilen yanıtlarda diod ve alexandrite cihazları başı ekmektedir. Özellikle Alexandrite lazer epilasyon cihazlarını yenilemeye başladı. Ayrıca Lutronic markasının ürettiği clarity alexandrite teknolojisi ile lazer epilasyonda devrim yaratıyor. Seans süreleri bu cihazlar sayesinde oldukça kısa bir hal almaya başladı bile. Bu cihaza sahip klinikler ve doktorlar bu konuda, geçmişe göre oldukça uygun fiyatlarla karşılaşmaktalar. Geçmiş yıllarda en önemli cihaz olan Buzlazer Sopranı Ice diod lazer cihazları halen kullanımda ve oldukça yaygın.

lazer-epilasyon-aleti.png

 

Yorum Yap