Blog

Kurutmalı Çamaşır Makinelerinin Avantajları Ve Dezavantajları

Kurutmalı Çamaşır Makinelerinin Avantajları Ve Dezavantajları
Editör by Behlül Güngör

Özellikler büyük şehirde yaşayan ve genelde de çalışan kadınların en büyük sorunu yıkanan çamaşırları kurutacak yer ve zaman bulamamak. Eskiden olduğu gibi tüm mahalle çamaşırlarını balkondan, pencereden sergilemiyor. Durum böyle olunca da yıkanan çamaşırların kurumasını beklemek ve de onları kurutacak yer bulmak ve ütülemek tam bir sıkıntı oluyor. İşte bu noktada kurutma makineleri ve kurutmalı çamaşır makineleri devreye giriyor. Bakalım bu makineler kullanışlı mı, avantajlı ve dezavantajlı yönleri nelerdir?

Peki kurutma makinesi mi kurutmalı çamaşır makinesi mi?

İki modeli de aşağıda inceleyip fikir sahibi olabilirsiniz.

Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Kurutmalı çamaşır makineleri; çamaşır makinesinin ek programı gibi çalışır, yıkama ayarlarını seçtikten ve yıkama işlemi bittikten sonra kurutma ayarları seçilir ve çamaşırlar yıkandıktan sonra kurutma işlemi gerçekleşir.

kurutma-ozellikli-camasir-makineleri.jpg

Kurutma Makinesi

Kurutma makinesi ise çamaşır makinesi gibi ayrı bir makinedir, çamaşır makinesinde yıkadığınız çamaşırlarınızı kurutma makinesinin seçtiğiniz programında kurutabilirsiniz. Genellikle çamaşır makinesinin üzerine konulur.

Avantajlar

Öncelikle kurutma makinelerinin olumlu, kullanışlı ve avantajlı kısımlarına değinelim… Bakalım bu makineler hayatımıza ne gibi yenilikler ve kolaylıklar getiriyor?

Zaman Yönetimi

Ne yani zaman yönetimi sadece işte mi kullanılacak, tabii ki hayır! Kurutmalı çamaşır makinesi kullananlar; yıkanan çamaşırları sepete koyup, askıya asıp, oradan da toplama işleminden kurtuluyor.. Genellikle 3 farklı kurutma ayarına (askı kuruluğu, ütü kuruluğu, dolap kuruluğu) sahip olan kurutma makineleri ile dolap ayarında kurutma seçerek ütü derdinden ve tabii ki ütüye ayırdığınız zamandan da tasarruf edebilirsiniz. Vee tabii oradan oraya koşturmalar, okul sabahına gömlek yetiştirmeler olmadan kendi enerjinizi de tasarruflu kullanmış oluyorsunuz. Ama çamaşırları askıda kurutarak elektrik tasarrufu yapıyoruz diyenleri duyar gibiyiz, işte onlar için de ultra tasarruflu enerji ile çalışan kurutma makinesi modellerini öneriyoruz.

camasir-makinesi-kurutma-ozellikli.jpg

Yer Açın!

Vee bir kurutma makinesinin yeni bir odaya eş değer olabileceğini kim tahmin edebilirdi ki! Yıkanmış çamaşırlardan, askıdaki çamaşırlardan ve ütülenmeyi bekleyen çamaşırlardan oluşan bir oda düşünün, şimdi kapatın gözünüzü ve bir kurutma makinenizin olduğunu düşünün, hoop! oda boşaldı bile… Hem yer açmak diyorsunuz hem de ikinci bir makine aldırıyorsunuz, nereye koyacağız biz bu makineyi diyenleri ise, kurutmalı çamaşır makinelerini tercih etmeye davet ediyoruz. Tabi çamaşır makinesi ve kurutma makinesi birbiri ile uyumlu olup üst üste konulabilecek modeller olduğunun da bilgisini vermiş olalım.

kurutucu-camasir-makineleri.jpg

Dezavantajlar

Yukarıda okuduğunuz kurutma makinelerinin olumlu, avantjı yönleri ile beraber bazı olumsuz yönleri de mevcut. Gülü seven dikenine katlanacak artık.

Narin Çamaşırlar

Kurutmalı çamaşır makinesi kullanışlı mı sorusunun ilk ve muhtemelen tek olumsuz cevabı narin çamaşırlara uygun olmamasıdır. Narin kumaşlara sahip çamaşırlarınızı kurutma makinesine attığınızda, renk solması, küçülme ve pamuklanma gibi istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yorum Yap