Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Editör by Editörmatik

Hayatımızın ayrılmaz parçası haline gelmiş olan kredi kartları çoğu kez olumsuz bir obje olarak değerlendirilebilmektedir. Kredi kartı almaktan kaçınılması gerektiği, kredi kartı borçlarının ortaya çıkardığı olumsuz sonuçlardan sıkça bahsedilir. Fakat kredi kartları bilinçli bir şekilde kullanıldığı zaman birçok olumlu sonucu da beraberinde getirir. Ülkemizde 50 milyondan fazla kredi kartı kullanılmaktadır ve bunların yüzde 90’nın limit aşımıyla ilgili herhangi bir sorunu bulunmamaktadır.

Kredi Kartı Kullanımı Kredi Notunuzun Yükselmesine Yardımcı Olur

Kredi kartı sahibi olarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Bunu yapmanız gereken şey kart borçlarınızı zamanında ödemenizdir. Sadece asgari ödeme tutarını ödemiş olduğunuzda bile bu durum kredi notunuza olumlu yansır. Böylece, kredi veya yeni kredi kartı başvurulanızın olumlu sonuçlanma olasılığı artar.

Kredi Kartı Limiti Belirleyici Bir Etken Değildir                                    

Kredi kartı kullanımında düşülen en büyük yanlışlardan biri kredi kartı limitinin yüksek olmasının statü belirleyicisi ve kredi notuna olumlu yansıyan bir durum olarak görülmesidir. Burada dikkat etmeniz gereken şey kredi kartınızın limiti değil, borçların düzenli ödenmesidir. Ayrıca, kredi kartını limiti değil, özelliğinin (gold, platin, titanum gibi) statü belirleyicisi olmasıdır.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru sürecinde dikkat edilmesi gereken ilk şey başvuru yapacağınızı bankayı iyice araştırılmasıdır. Hangi bankanın ne kadar faiz uyguladığı, kredi kartı kullanımıyla ilgili sunduğu avantajları detaylı bir şekilde inceleyerek sizin için en uygun bankayı seçebilirsiniz. Bunun ardından kredi kartı için başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru işlemi üç şekilde yapılmaktadır:

  • Şubeden Başvuru: hala en çok uygulanan başvuru yöntemi budur. Fakat bir şubeye gitmeden önce internetten ciddi bir araştırma yapmanızda fayda var. Nüfus cüzdanınızla beraber gittiğiniz şubede gerekli formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.
  • İnternet Üzerinden Başvuru: şubeye gitmeden online başvuru yapabilirsiniz. Şubeye sadece başvurunuz onaylandıktan sonra gerekli belgelerinizi sunmak için gitmeniz gerekir.
  • SMS’le Başvuru: TC kimlik numaranızla yaptığınız SMS başvurusunun ardından kısa süre içerisinde aynı hattan size ulşılır ve sonuçlar size bildirilir.

Yorum Yap