Blog

Kızlar Ve Erkekler İçin Oyuncak Seçimi Nasıl Farklılık Gösterir

Editör by seoturka

Hepimizin çocukken vakit geçirdiğimiz oyuncaklar, çocuklar için vakit geçirmek için ilaç gibi bir şeydir. Bu oyuncaklar kız ve erkek çocuklara göre değişiktir. Günümüzde bilgisayar oyunları sayısı arttı. Bunları oynayan çocuk yaşları yaklaşık 6-7 yaşına düştü ancak oyuncak seven çocuklarda vardır elbette. Hatta kimleri 10 yaşına kadar kimileri 15 yaşına kadar oyuncaklarıyla oynamaya devam ederler. Oyuncaklar çocukların hayal güçlerini süsleyen varlıklardır.

Çocukların Oyun Anlayışları

Çocuklar oyuncaklarıyla oynarken kendilerini o olayın içinde hissederler mesela bir çocuk araba oyuncağıyla oynuyorsa o arabanın içinde duruyor ve onu sürüyor gibi hisseder. Kız ise oyuncak bebekle oynarken onu çocuğuymuş gibi görür ona ilgi gösterir giydirir. Oyuncaklar çocukların gelişimine büyük ölçüde katkı sağlar. Okula başlarken de ana sınıfında oyuncaklarla eğitim verilir. Okul çağında ise yarışmalarda çocuklar genelde oyuncakla ödüllendirilir. Bu yarışmaya katılımlar artar çünkü ödül onlar için mükemmel olan onların hayal gücünü süsleyen oyuncaktır.

 Erkekler İçin Oyuncak Seçimi Nasıldır?

Erkek çocukları genelde sert olurlar genelde oyuncak arabaya yönelir o arabayı sürerken kendini o araba içine koyar ve hayal gücünde ne varsa onu düşlemektedir. Erkek çocukları genelde oyuncak hayvanlara merak sarmaktadır. Özelikle 1-4 yaş arası çocuklara oyuncak hayvanlar çekici gelir. Oyuncak aslan, kurt, kedi, köpek bunlara örnektir. Erkekler özellikle 6-7 yaşlarında silahlara ilgi duyar su tabancası boncuk tabancası gibi oyuncaklarla oynar. Ama dediğim gibi erkek çocuklar daha çok oyuncak araçlara ihtiyaç duyarlar.

 Kızlar İçin Oyuncak Seçimi Nasıldır?

Kızlar genellikle oyuncak bebeklerle vakit geçirirler bebeğini uyuturlar. Giydirirler saçlarını tararlar. Kız çocukları oyuncak fincanlarla da vakit geçirir oyuncak fincanlarla kahve yapıp ikram edermiş gibi yaparlar ancak bu tamamen onların hayal gücüne kalan bir şeydir. Genellikle oyuncak beyaz eşyaları vardır mesela oyuncak pilli çamaşır makinesi falan gibi oyuncaklara yönelirler.

Yorum Yap