Nasıl Yapılır

Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Editör by Editörmatik

Her kadın belirgin, dolgun ve iyi çizilmiş kaşlara sahip olmak ister. Özellikle bakışlar üzerinde önemli bir etkiye sahip olan kaşlar, kişiyi haddinden fazla ciddi, agresif gösterebileceği gibi, kaş ie göz arasındaki mesafenin açılmasını, gözlerin ön plana çıkmasını sağlayabilecek özellikleriyle kişiye güzellik de katabilir.

Tam da bu noktada, kaş kontürü devreye girer. Geçici dövme olarak da görebileceğimiz kaş konturu, renk pigmentlerinin deri altına sabitlenmesi olarak özetlenebilir.


Kaş Konturunun Püf Noktaları

Yeni yüzyılda kalemle, kaş paletleriyle kaş boyamak yerine kaş kontürü yaptırıp uzun vadeli kaş güzelliği elde etmeyi amaçlayan kadınlar, kalıcı makyaj diyebileceğimiz kaş konturunu tercih ediyorlar. Kaşınızda bir kaza sonucu oluşmuş seyreklikler veya genel olarak şeklinden hoşlanmadığınız durumlar varsa, iki, üç yıl kalıcı olan kaş konturunu yaptırabilirsiniz. Uygulama öncesinde kaşa sürülen anestezik krek, kırk dakika sonra kaşı uyuşturur. Uygulamayı yapacak uzman, kaşınıza yapılacak kontur öncesi kalemle çizerek nasıl olacağını hesaplar. Yüze en uygun şekli yaklamak, kavisleri ve kaşın boyunu iyi ayarlamak için konturu uzman birinin yapması önemli.

Kimi kadınlar, kaş konturunun doğal görünmemesinden endişe etseler de, iyi çizilmiş, doğru renklerle uygulanmış bir kaş, sizi en doğal görünüme kavuşturacaktır. Bunun için de dümdüz kaşı boyamak yerine, küçük çizgilerle, gerçek kaş dokusuna en yakın görüntü yakalanabilir. Çizgi çizgi uygulanan kaş kontur yöntemi ile yüzünüze en uygun kaşı, bir uzmanın ellerinden edinebilirsiniz.

İşlem Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Acısız bir işlem olan kaş konturu, çizilen alanın kansorejen olmayan kalıcı boya ile boyanmasıyla tamamlanır. Ortalama 2 saate yakın sürede biten kaş kontürü, işlem bittikten sonra bir müddet dikkat ve bakım gerektirir. Hijyen, hem uygulama esnasında hem de sonrasında oldukça önemli. Uygulama sonrasında iki gün su değdirmemeniz ve vazelin ile bölgeyi yumuşak tutmanız gerekiyor. İlk etapta çok koyu bir renk gibi gözükse de iki gün sonra yüzünüzü yıkadığınızda boyanın fazlası akmaya başlıyor. Oluşan minik minik pullanmalar da bir hafta içerisinde dökülmeye, kaşın asıl hâli ortaya çıkmaya başlıyor.

Yorum Yap