Nedir

Karın Germe Estetiği Nedir?

Editör by Editörmatik

Karın bölgesinde, yağ birikimi sonucunda deformasyon ve sarkmalar oluşabilir. Burada oluşan deri fazlalığının, estetik müdahale yardımı ile alınması, karın bölgesinin toparlanması, karın germe estetiği olarak adlandırılır.

Karın Germe Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Özellikle kadınlarda hamilelik dönemi sonrasında oluşan karın sarkıkları ve çatlaklar, aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak gelişen deri fazlalıkları, karın germe estetiği için geçerli sebepler arasındadır. Vücudun tekrar toparlanmasını sağlayan yöntem, belli bir kilonun üzerindeki hastalara, doktor kontrolünde uygulanmaktadır. Yani her isteyen, karın germe ameliyatı olamaz. Diyelim fazla kilolarınızdan şikayetçisiniz ve uzun zamandır belli bir kilonun üzerindesiniz. Doktorunuz, bu kronik kilolu oluşunuzu belli diyet programlarıyla dengeler, sizi ameliyata uygun bir kiloya ulaştırır. Ardından, verdiğiniz kilolar sonrası oluşan sarkık görüntü, ameliyat ile toparlanır. Aslında karın germe ameliyatı keyfi bir uygulamadan ziyade biraz da ihtiyaca yöneliktir.

Karın Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Karın germe estetiği, alanında uzman ve deneyimli doktorların yapması gereken ciddi bir operasyondur. Genel anestezi ile uygulanan ameliyatta, karnın alt kısmından bir kesik açılır, fazla yağlar giderilir, deri toparlanır ve mümkün olduğunca düz bir karına sahip olmanız hedeflenir.

Yaklaşık olarak 2 ile 4 saat arasında sonlanan karın germe estetiği ameliyatının fiyatları, vücudunuzun durumuna göre değişkenlik gösterir. Ameliyat karnın tümünü kapsayacak şekilde yapılacaksa fiyat artar, daha küçük bir bölgede uygulanacaksa aynı oranda düşer. Dolayısıyla net bir rakam, doktor muayenesi sonrasında ortaya çıkar.

Ameliyat Süreci Nasıldır?

Ameliyat sonrasında karnın alt kısmında kesik izi kalır ama bu rahatsızlık vermez, kıyafetlerin yardımıyla kolaylıkla gizlenir. 3 gün kadar hastanede kalmanız istenir ve özel bir korse ile karnınızın iyileşme süreci desteklenir. 1 ay itibariyle ameliyatın etkileri ortadan kalkmaya ve iyileşme süreci hızlanmaya başlar. Karın germe estetiği sonrasında birazcık şişlik ve morluk oluşur ancak zamanla ortadan kalkarlar. Ameliyat sonrası biraz zahmetli olsa da, düz bir karına, fit bir vücuda sahip olmak için dayandığınız sürece değer. En iyi sonuçları elde etmek, ameliyatta ve sonrasında sorun yaşamamak için uzman bir doktora ameliyatınızı yaptırmanız önemlidir.

Yorum Yap