Nasıl Yapılır

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?
Editör by Behlül Güngör

Güzel görünmek isteyenler ve güzelliklerini kalıcı makyaja borçlu olanlar kalıcı makyaj ile ilgili bilinmeyenler nelerdir inceleyelim dedik. Kalıcı makyaj nedir nasıl yapılır, evde kalıcı makyaj nasıl yapılır gibi aklınıza takılan soruların yanıtlarını bulabiliriz. Pek çok bölgeye uygulanabilen kalıcı makyaj özellikle kaş, dudak ve kirpik bölgeleri için uygulanır. Bu uygulama nasıl yapılır dersek; uygulama yapılacak bölgeye uygun renk tonu ile pigmentlerin derinin altına enjekte edilmesiyle sağlanır diyebiliriz. Kalıcı makyaj, sürekli makyajlı olmak isteyen ve makyajlarını yenilemek istemeyenler için uygulanan bir yöntemdir. Burada kalıcı makyaj yapan kişilerin en sevdikleri makyaj tarzını uyguladıkları görülür.

Kaşlar İçin Kalıcı Makyajı

Kalıcı makyajın en çok uygulandığı bölgelerden biri de kaştır. Kaşları dağınık ve belirli bir şekli olmayanların tercih ettikleri bu yöntemde kaşların hızla uzamasına da kalıcı çözüm aranmaktadır. Ten ve saç rengine uygun pigmentler belirlenir. Uygun pigmentler uygulama kalemi adı verilen cihaza alınır ve ardından kaşların çıkış bölümlerinden bitiş kısımlarına kadar uygulanır.

kalıcı-kas-yapimi.jpg

Her iki kaş aynı uzunluğa getirildiğinde ikinci aşamaya geçmek için 2 hafta beklenmelidir. 2 hafta sonra aynı işlem yeniden uygulanır. Burada amaç renk tonunun uygunluğunu kontrol etmek ve renk açılması varma bunun önüne geçmektir. Kalıcı makyaj ile ilgili bilinmeyenler arasında bu bilgi de mevcuttur. Kalıcı makyaj nedir nasıl yapılır sorusunu kaşlar açısından değerlendirdiğimizde, sonsuza dek kalan bir makyaj olmayacağı kesindir. Uygulanan pigmentlerin kalitesine bağlı olarak 3 ile 9 aylık periyotlardan sonra yenilenmesi gerekebilir, renkleri açılabilir. Kalıcı makyaj daha uzun sürsün istiyorsanız güzellik merkezlerince yapılacak balm verilme işlemi 2 haftalık uygulama ile gerçekleştirmelisiniz. Evde kalıcı makyaj nasıl yapılır sorusuna ise daha sonra yanıt vereceğiz.

Dudaklar İçin Kalıcı Makyaj

Dudaklara uygulanan kalıcı makyaj diğer bölgeler için uygulanan kalıcı makyajlardan daha farklıdır. Doğal dudak rengine yakın renkler olsa da çoğu kişi en çok kullandığı ruj renginde uygulama yaptırmaktadır.

kalici-dudak-makyaji-nasil-yapilir.png

Bu renkler de genellikle gülkurusu ve pembe tonlarıdır. Yapılan uygulama dudak çizgisinden dudak iç kısımlarına kadar yapılmaktadır. Bu aynı zamanda dudağa dolgunluk kazandırmaktadır. Kalıcı makyaj ile ilgili bilinmeyenler arasında bunu da not almakta fayda olacaktır.

Eyeliner İçin Kalıcı Makyaj

Kaşlarda olduğu gibi eyeliner kalıcı makyaj uygulaması yapılır. Kirpik dibinden istenen incelik ve uzunlukta eyeliner yapılarak kalıcı bir hal alınır. Burada lacivert ve kahverengi tonlar seçilse de genellikle siyah vazgeçilmez renk tonudur. Özellikle makyaja yeni başlayan ve eyeliner sürmekten bıkanlar için son derece pratik bir çözümdür. Evde kalıcı makyaj nasıl yapılır dersek buna cevap vermek hayli zahmetlidir.

evde-kalici-makyaj-nasil-yapilir.png

Çünkü kalıcı makyaj nedir nasıl yapılır denildiğinde verilen ilk cevap güzellik salonlarında yapılmalıdır oluyor. Hem sağlık açısından hem de uygulama deneyimi nedeniyle güzellik salonlarında yapılmalıdır. Ancak burada da güzellik salonu tercihinizi, sağlık ve maliyet açısından değerlendirmekte fayda olacaktır.

Yorum Yap