Kimdir

Justin Bieber Kimdir? Bieber Hakkında Bilmek İstedikleriniz.

Justin Bieber Kimdir? Bieber Hakkında Bilmek İstedikleriniz.
Editör by Behlül Güngör

Justin Bieber Kimdir?

Justin Bieber, 1 Mart 1994 Kanada doğumlu genç şarkıcı. Bieber’ ın on parmağında on marifet var diyebiliriz sadece şarkıcı olmakla kalmıyor aynı zamanda şarkı yazarı, albüm yapımcısı, besteci ve dahası da var oyuncu, yazar ve dansçı. Aynı zamanda hepimizin de bildiği gibi genç kızların sevgilisi.

justin-bieber-kimdir.jpg

İşte Justin Bieberın hakkında tüm bilmek istedikleriniz ve Bieber’ ın kariyerine başlama serüveni.

Justin Bieber Nasıl Bir Aileden Geliyor?

Justin Bieber, anne tarafı Fransız Kanadalı baba tarafı ise İngiliz ve İrlandalıdır. Bieber ise kendisinin Aborijin Kanadalı soyundan olduğuna inandığını belirtmişti. Bieber’ ın annesi Pattie Malette, henüz 17 yaşında iken Bieber’ a hamile kaldı. Annesi ve babası hiç evlenmemelerine rağmen oğulları Justin’ in psikolojik ve kişisel gelişiminin zarar görmemesi için görüşmelerine arkadaş olarak devam ettiler. Justin, annesi ile yaşamasına rağmen babası Jeremy Bieber ile görüşmesini sürdürdü.

Justin Bieber’ ın Kariyerine Başlaması

Peki Bieber bu konuma nasıl geldi? Bieber büyürken kendi kendine piyano, gitar, bateri ve trompet çalmayı öğrendi. 2007’ nin sonlarına doğru Bieber henüz 13 yaşındayken yerel bir şarkı yarışmasına katıldı ve Ne-Yo’ nun ‘So Sick’ şarkısını seslendirdi. Bieber bu şarkı yarışmasından ikinci olarak çıktı. Bieber’ın annesi Malette oğlunun bu yarışmada ki performansını ailesi ve arkadaşlarının görebilmesi için kayıt altına aldı ve Youtube’ da paylaştı.

justin-bieber-hakkinda-tum-bilmek-istedikleriniz.jpg

Malette oğlunun farklı şarkı videolarını da Youtube’ a koymaya devam etti ve bu da Bieber’ ın popülerliğini yükseltmeye başladıı. İşte annesinin bu yaptığı Bieber’ın hayatında bir dönüm noktası olarak kalabildi . Bir gün So So Def’ in eski pazarlama yöneticisi Scooter Braun, başka bir şarkıcının videolarını ararken yanlışlıkla Justin Bieber’ ın videosuna tıkladı ve Bieber’ ın videolarını izleyen Scooter, Bieber’ ın performansından etkilenmesi üzerine Bieber’ ın peşine düştü ve Bieber’ ın okulunu tespit etti bunun üzerine ise annesi Malette ile irtibata geçti. İşte Bieber’ ın hayatında ki dönüm noktasını başlatan da bu oldu. Malette ilk başta isteksiz olsa da daha sonra Bieber’ ın Braun ile demo kaydetmeye gitmesine izin verdi. Gitmelerinden bir hafta sonra Island Records ile anlaşma imzalayan Bieber, R&B şarkı yazarı Usher’ a bir şarkı söyledi ve sonucunda Usher ile bir kontrat imzaladı. Bunun üzerine Bieber ve annesi Atlanta’ ya Braun ve Usher’ ın olduğu yere taşındılar. Braun da Bieber’ ın menajeri oldu.

Bieber’ın İlk Albümünün Çıkışı

Bieber, stüdyo albümü yayınlamadan önce 2009 yılında My World adında bir EP (Extended play) yayınladı. Bieber’ ın bu EP’ si dünya ölçeğinde başarılar kazandı.

justin-bieber-bu-konuma-nasil-geldi.jpg

ABD, İngiltere gibi ülkelerde ilk beşte yer aldı, Kanada’da ise bir numara oldu. Kısa bir zaman sonra da ilk stüdyo albümü My World 2010 Yılında da kullandı.

Yorum Yap