Nasıl Yapılır

İphone 6 Reset Nasıl Atılır

Editör by Emre Yıldırım

iPhone 6 Reset Nasıl Atılır?

                Eğer ki bir iPhone 6 telefona sahipseniz ve reset atmak (sıfırlamak) istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz ancak bundan önce bazı notları eklemekte fayda var;

  • Sahip olduğunuz iPhone 6 telefonuna reset atmadan önce ilk dikkat etmeniz gereken şey telefonunuzun en az % 50 şarja sahip olması gerekliliğidir.
  • Eğer ki şarj veya başka bir durumdan ötürü sıfırla işlemi yarıda kalırsa bu genel anlamda telefonunuza ciddi ve kalıcı hasar bırakabilmektedir
  • Sıfırlama işlemine başlamadan önce kaybetmek istemediğiniz verilerinizi yedeklemiş olduğunuzdan emin olunuz.

iPhone 6 neden sıfırlanır?

Sahip olduğunuz iPhone 6 cihazınız bazen isteğiniz dışında sizi sıfırlamaya mecbur bırakabilir. Bu da gayet normal bir durumdur çünkü çoğunlukla hepimiz çok sık bir şekilde telefon kullanmaktayız. Eğer telefonunuza (iPhone 6) virüs bulaşmışsa, işlem yapmanıza nerdeyse imkân vermeyecek kadar yavaşlama gerçekleşiyorsa veya sık sık donmalar meydana geliyorsa artık format atma yani cihazınızı sıfırlama zamanı gelmiş demektir. Tabi kendi isteğiniz ile de sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Mesela, depolama alanınız dolmuşsa ve kendinize geniş bir alan oluşturmak istiyorsanız vb.

iPhone 6 nasıl sıfırlanır?

 

iPhone 6 format atma işlemi

 

Aşağıda belirtmiş olduğumuz adımları takip ederek sahip olduğunuz iPhone 6 cihazını sıfırlayabilir ve çektiğiniz tüm problemleri tek kalemde yok edebilirsiniz.

  • Cihazın tüm içeriğini ve ayarlarını silmek için; telefonun önce “Ayarlar” kısmına oradan sonra “Genel” kısmına ve sonrasında “Sıfırla” kısmına girdikten sonra, “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” butonuna (düğmesine) basınız. Sıfırlama işlemini gerçekleştirmek istediğinize dair gelecek olan soruyu evet şeklinde işaretleyip sıfırlama işlemini onaylayınız.
  • iPhone “Aç / Kapa” tuşu ile müdahale edilemez duruma gelmiş ise, “Home (Ana sayfa Düğmesi)” ve “Aç / Kapat” düğmesine aynı yaklaşık on (10) saniye kadar basılı tutunuz. Bir süre sonra ekranda “Apple Logosu” gözükecektir. Logo gözüktüğü anda basılı tuttuğunuz “Home” ve “Aç / Kapat” tuşlarından parmaklarınızı çekiniz. Sıfırlama işleminiz başarıyla gerçekleşmiş olacak.

NOT: İlk maddede anlatılan sıfırlama işlemi önerilen işlemdir. İlk adım gerçekleştirilemeyeceği durumlarda ikinci madde yapılabilir.

 

4 Yorumlar

Yorum Yap