Nasıl Yapılır

Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Editör by Editörmatik

Günümüzde hemen hemen herkesin bir instagram hesabı var. Bu da instagramı en popüler sosyal medya uygulamalarından biri haline getiriyor. Akıllı telefonu olan herkesin baş uygulaması olan instagram applestore veya googleplay üzerinden ücretsiz indirilip üye olunabilen bir program. Fotoğraf paylaşım uygulaması olarak sosyal dünyaya adım atan instagram, son dönemlerde yaptığı güncellemeler ile birçok uygulamanın kullanımını tek bir programda birleştirmiş durumda. Örneğin son dönemlerde gelen güncellemelerin en çok konuşulanı instagram hikaye özelliği ve canlı yayın özelliği. Bu uygulamalar bilindiği gibi daha önce snapchat ve periscope gibi uygulamaların temel özelliği idi. İnstagram ise bir şekilde bu iki özelliği tek bir uygulamada buluşturarak kendisini geliştirdi ve birçok kişi tarafından ilgiyle kullanılmaya başladı.

Canlı Yayın Özelliği

İnstagramın canlı yayın özelliği getirmesiyle artık hepimiz bir haber kaynağı haline geldik. Yaptığımız canlı yayınların ise birini ilgilendirmesi gerekmiyor. Teknoloji dünyasında daha ne kadar ileri gidebileceğimizi düşünürken şimdilik canlı yayının nasıl yapıldığını anlatarak teknoloji nimetlerine bu noktadan bakıp izlemekle yetinelim. Uygulamayı telefona indirdik ve artık fotoğraf paylaşmayı ve hikaye yayınlamayı da öğrendiysek gelelim canlı yayına. İnstagram Canlı yayını yapmak için hikaye kısmına tıklamak gerekiyor. Burada altta canlı yayın seçeneğini göreceksiniz. İş bundan sonra sizde. Canlı yayın yapmak istediğiniz bir durum varsa eğer hemen kameranızı açıp kendi kanalınızın kameranı olabilirsiniz. Daha yeni getirilen bu özelliğin önümüzdeki günlerde daha çok insana ulaşacağı ve daha popüler bir alacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Canlı Yayını Kimler İzleyebilir?

Canlı yayın yaptığınız sırada instagram takipçilerinize bildirim gider. X kişisi canlı yayın başlattı kaçırmadan izle tarzında bir bildirim alırsınız. Takipçileriniz bildirime tıkladığı anda yaptığınız canlı yayını anında izleyebilir. Siz de izlemeye değer gördüğünüz canlı yayınlar yapmak istiyorsanız tek yapmanız gereken instagramı ücretsiz indirerek kullanmak. Bizim yaptığımız canlı yayının kim izler diye düşünebilirsiniz. Ancak insanlar kendi yaptıkları canlı yayınlardan çok takip ettiği ünlüleri, sanatçıları, futbolcuların yaptığı canlı yayınları takip etmek isteyebilir. Tabii ki onların yaptığı canlı yayınları hayatına dair paylaştıkları daha çok dikkatimizi çekecektir.

Yorum Yap