İnceleme Teknoloji

Huawei Watch 2 İncelemesi

Editör by Emre Yıldırım

Orijinal Huawei Watch, 2016 boyunca diğer tüm seçeneklerden biraz daha şık ve daha iyi oluşturulmuş bir Android Wear saati isteyenler için bir seçim oldu. Biraz pahalı taraftaydı ve evet kalın olsa da Kaygan bir dış görünümü vardı, üzerinize koymak istediğiniz her tür gruba adapte olabilecek uçları vardı. Android Wear 2.0 piyasaya sunulmaya hazır oldu.

Orijinal bir Huawei İzleyicisi için hiçbir şekilde farklı tasarlanmamış bir saat, maalesef aynı donanım standartlarına uymayan bir saat. Huawei Watch 2’de aslında Huawei Watch 2 Sport ‘dan son dakika marka değişikliği yapıldı ve Huawei bu adımı koruduysa genel anlamda biraz daha anlamlı hale gelecekti. Ancak klasik olarak inşa edilmiş olan Huawei Watch 2 Classic, Orijinal Huawei Watch’un tasarımını veya kalitesini tam olarak izledi.

Bu, orijinal Huawei Watch’tan, markalaşma için her şey açısından temiz bir mola. Bu büyük özelliklerle dolu bir saat, ancak ne yazık ki yüksek bir fiyat korurken kalite farklı bir yönü alır biri. Zaten 2017 Android Wear 2.0 saatlerinin giderek büyüyen bir kalabalığının öne çıkması için yeterli.

Huawei Watch 2 İncelemesi Donanım

Bir mesafede, Huawei Watch 2, Samsung Gear S3 Frontier’den çok farklı olmayan tipik büyük bir spor odaklı saate benziyor. Ancak onu aldığınızda, bileğinizle bağlayın ve onunla etkileşim kurun, saat başka bir şeyden çok bir oyuncak gibi hissetiriyor. Vücut bölümünü oluşturan karışık plastikler denilen yan, ince desenli panellerden sahte metal düğmelere ve cilalanmış bir cam benzeri (ancak inkar edilemeyecek kadar plastik) ön çerçeve.

Dişli S3’ler gibi parçalanmış olan çerçeve, döndürme hissi uyandırıyor. Ama ne yazık ki sabit. Bu arada, saatin bileğinize dayandığı, en iyi hissettiği kısımdır. Sağlam metal bir parça olduğu için metali öncelikle kullanan ve diğer taraftan ucuz plastik ile çoğu diğer smartwatch’tan ilginç bir geri dönüş yaptı. Ancak yine de hayal kırıklığı yaratıyor. Etrafındaki belirgin açıklıklara rağmen, Huawei Watch 2 de IP68 ile toza ve suya dayanıklıdır. Bugünkü herhangi bir akıllı gözlemcinin sunumu için önemlidir.

Dahil olan spor stili lastik bant belki de tüm saatin en ucuz hissi parçasıdır. Zamanla bazı hasarlardan kurtulamamış gibi nispeten sağlam ve güçlü hissetse de, 300 dolar‘lık bir akıllı gözlemciden değil, Walmart’tan 25 TL’lik bir Timex‘e benzeyen süper parlak ve kaygan bir his. Bu tip bir bandajın aynı fiyata nasıl satılacağını görmek için Gear S3’ten edinebileceğiniz bandın kalitesinden başka bir şey düşünmeyin. Huawei’nin grubu kesinlikle iyi görünüyor, ancak hiçbir şekilde kaliteyi yerine getirmiyor.

Bu, Huawei Watch 2’nin yalnızca diğer kurtarma kalitesine uyuyor ve rekabetten çok daha hafif. Plastikten yapılmış, bu nedenle de daha hafif olmasına rağmen, Huawei saat’in ağırlığı sadece 59 gram, yani LG Watch Sport’ten 30 gram daha hafif. Böylece 12,6 mm kalınlığa ve nispeten büyük kasaya sahip olsa bile, daha büyük hissettirmez. Ve hiçbir şeye benzemeyen tarzda giyilebilir bir şey olarak tasarlanan bir saat için, bu çok önemlidir.

Yıl boyunca birden fazla akıllı saat kullanacak olan birinin bakış açısından Android Wear’ın önemli bir kalitesidir, tecrübenin modelden modele ne kadar benzediğidir. Hemen hemen aynı iç yazılımlarla Android Wear 2.0‘ın çekirdek deneyimi, saatler arasında tutarlıdır  ve Huawei Watch 2, bildirimler, gezinme, Google Yardımcısı ve fitness takibi, bir aydan daha kısa süre önce incelediğim LG Watch Sport’la aynı şekilde işlemektedir.

LG Watch Sport’u kullandıktan sonra ve her gece şarj ettirmek zorunda kaldıktan sonra, Huawei’nin 420 mAh pilinden iki gün kullanım talep ettiğini görülünce şaşırdı herkes. Huawei Watch 2, küçük ekranı ve belki de bazı yazılım ayarlarından ötürü, en azından iki yüz santimetre kullanım kapasitesine sahiptir. En azından daima saat bekleme yüzüyle, otomatik parlaklıkta, ancak LTE’yi kullanmayı çoğu kullanıcı sevmiyor. Hafif kullanımın tipik bir günü bizi yatağa girdiğimizde % 60‘tan fazla pil bırakırdı. LTE açıkken ve her zaman açık saatler kapalı olduğunda, mobil verilere ne kadar çok vurduğunuza bağlı olarak belki iki tam gün dışarı çıkabileceğini tahmin ederim.

Yorum Yap