İnceleme

Horizon Zero Dawn Oyun İncelemesi

Editör by Editörmatik

Guerilla Games tarafından geliştirilen ve Şubat ayında çıkan Horizon: Zero Dawn nasıl bir oyun? İşte bu oyunu inceleme cevapları ile sonuca varacağız. Horizon Zero Dawn Online son dönemin en iyi oyunlarından birisi. Horizon Zero Dawn hikayesi ve Horizon Zero Dawn  konusu ile birlikte oyun sevdalılarının hemen dikkatini çekmeyi başardı.

Hangi Dilde?

Sony PlayStation 4 konsoluna özel üretilen bu şahane oyun Horizon Zero Dawn  online olarak incelenmektedir. Guerilla Games oyun yapımcıları tarafından geliştirilerek piyasaya sürülen oyun için beklenen dillerden biri de şüphesiz Türkçe olmalıdır. İlerleyen dönemlerde Türkçe güncellemeleri de gelecektir. Oyun kutusuyla bile dikkat çekiyor ve güzel bir oyun olduğunun sinyallerini veriyor.

İnceleme

İşte Horizon Zero Dawn  hikayesi ve Horizon Zero Dawn konusu ile özgün yapısı ile karşımızda. PlayStation için yıllardır birçok oyun üreten Guerilla Games tarafından üretilen oyun referansıyla da vurucu. Çünkü Guerilla Games PS2 ve PS3 dönemlerinde de oldukça güzel oyunlar yapmış, oyun severleri kendine bağlamıştı. O dönemde ürettikleri Killzone oyununun sonrasına böylesine güzel bir oyunla yine karşımızdalar. Oyunun temelinde gizemler ve sırlar yatmakta. Oyunun başlangıcı dahi size neyin ne olacağını sunuyor.

Oyuna başladığınızda birçok soruyu kendinize sormaya başlıyor, merak ve gizem dolu bir dünyaya merhaba diyorsunuz. Oyun hemen başlarda size, dinozorların ve günümüzde yaşayan hayvanlara benzer robotların varlığını size sorgulatıyor.  İnsanların kabileler dönemine ve eski etnik ve eski çağ adetlerine neden döndüler diye soruyorsunuz. Günümüze ne oldu? Dünyamız neden bu halde diyorsunuz. Acaba tüm bunların sebebi teknoloji mi?

Oyun Bağımlıları İçin

Horizon Zero Dawn online incelemesinde göreceksiniz ki böylesine bir oyun için uygun fiyatla piyasaya çıkmış durumda. 189 liralık digital fiyatlı oyunun 28 şubat 2017 tarihinde piyasaya çıktığını belirtelim. Peki Horizon Zero Dawn hikayesi ve Horizon Zero Dawn  konusu ile başka neleri sunuyor. Gizem ve meraklanma duygusunu hep üst noktada tutsa da birçok unsuru sizin keşfetmenize müsaade ediyor. Bağlantıları kurmanız, çözümlemeniz ve neticelendirmeniz gerekiyor. Oyunun ana karakteri Aloy gizemleri ve onun hikayesi üzerinden ilerliyor. Bu nedenle bu gizemleri çözmek ve üzerine gitmek hiç de sıkıcı gelmiyor. Ana karakter Aloy dışlanmış bir durumda karşımıza çıkıyor. insanların farklı bakış açılarına sahip olmaları ve yeni dünyanın yapısı etkili şekilde sizi içine çekiyor.

Aloy dışındaki tüm insanlarla konuşmalı ve Aloy’un dışlanma sebepleri üzerine biraz kafa yormalısınız. Bu oyunun temel yapı taşlarını bulmanızı sağlayacaktır. Oyun bağımlıları için sanki özel yapılmışçasına oyunda geçirdiğiniz vaktin hayli fazla olmasına sebep olacak dinamiklere sahip. Oyun içinde bazı tekrarların olması, hikayeyi zaman zaman arka plana atan farklı görevlerin olması sıkıcı gelebilir. Buna rağmen Horizon Zero Dawn  görselliği, detay ve arka plan hikayesi ile mükemmel, grafikleriyle de büyüleyici bir şekilde sizleri bekliyor.

Yorum Yap