Sağlık

Güzel Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalıyız ?

Editör by Emre Yıldırım

Güzel Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalıyız ?

Bronzlaşmak aslında hepimizin bildiği gibi çok sağlıklı bir güzelleşme çeşidi değil. Fakat estetik açıdan çok güzel olan bu işlemden kendimizi alamıyoruz. Bronz bir tenin vücudu daha ince gösterdiğini ve daha canlı hissettirdiğini düşünenlerin sayısı bir hayli fazla. Bronzlaşma erkeklerin de sevdiği bir şey olmakla birlikte genel olarak kadınların daha düşkün olduğunu söyleyebiliriz. Bu kadar sevmemizin sebeplerinden biri de hiç bir şey yapmadan güneşin altında yatmanın yeterli olmasıdır belki de, kim bilir… Madem öyle hem bronzlaşmak hem de bronzlaşmanın negatif etkilerini azaltmak için neler yapmamız gerektiğine bir göz atalım.

 

Peeling Nasıl Kullanılır? 

                Bronzlaşmadan önce vücudumuzu ölü dokular, deriler ve kirden arındırmak önemlidir. Çünkü temizlenmiş bir cilt güneş ışınlarını daha iyi emecektir. Bu işlem için güzel bir lif, sünger yahut kese kullanabilirsiniz. Ayrıca artık bu işlemler için cildinizin tahriş olmasını engelleyecek kremler de mevcut. Krem demişken güneş kremlerinden bahsetmemek olmaz. Çünkü yaz tatillerimizde, sahil çantamızın en önemli demirbaşlarından biri de güneş kremidir. Güneş kremi konusunda ise bir çok insan ne yazık ki hata yapmakta ve kremi sürdüğü gibi güneşlenmeye başlamaktadır. Halbuki güneş kremi güneşlenme işleminden en az yarım saat önce sürülmelidir. Çünkü vücudun kremi emmesi ve korunmaya başlaması zaman alacak bir süreçtir. Yüksek faktörlü bir güneş kremi ile başlayıp bronzlaşmaya başladıkça düşürmek de doğru bir yöntem olacaktır. Ayrıca güneşlenirken havuç, erik, kavun, kayısı gibi meyveler tüketerek UV-B ışınlarının etkilerine karşı vücudunuzu dirençli hale getirebilirsiniz. Hem de havuç bronzluğunuzun daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır.

 

Aloe Vera Kullanım Deneyimi

 

                Vücudumuzu ölü derilerden güzelce arındırdık, güneş kremimizi sürdük, meyvelerimizi yedik ve güneşin altında uzunca bir süre dinlendik. Peki işimiz bitti mi? Tabii ki hayır! Bronzlaşma işlemi kadar bu işlemin sonrası da önemli. Güneş ışınlarına maruz kalan vücudunuzu çatlama ve kurumalardan korumak için mutlaka nemlendirmeniz gerekmekte. Bunun için nemlendirici kremler kullanmanız gerekir. Özellikle Aloe Vera içeren kremler kullanırsanız hem daha yoğun nemlenme hissi yaşarsınız hem de aloe vücudunuzun daha çabuk yenilenmesini sağlar. Yani sizin anlayacağınız bronzlaşmak bir dizi hazırlık isteyen ve dikkat gerektiren bir işlem. Fakat bunları göz ardı etmemek gerekir çünkü sağlık her şeyden önce gelir.

Yorum Yap