Nasıl Yapılır

Google’da Fotoğraf Yedekleme Nasıl Yapılır?

Editör by Editörmatik

İletişim ve bilgi çağını yaşadığımız şu günlerde internetin büyüyerek gelişmesiyle birlikte sosyal medyanın önemi hızla artmıştır. Sosyal medya aracılığıyla facebook, twitter ,instagram  gibi popüler sosyal medya sitelerinden duygu ve düşüncelerimizin paylaşımı  ve fotoğraf video paylaşımları yapıyoruz. İletişim o kadar anlık ve kolay bir hale geldi ki canlı yayınla anlık olarak kişiler birbirleriyle iletişim kuruyorlar.  Sosyal medyada paylaşılan Akıllı telefonlarda, tabletlerde ve bilgisayarlarda saklanılan fotoğrafların yedeklenmesi çok önemli bir konudur. Fotoğrafların yedeklenmesi işlemi özellikle telefonlar için ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü Akıllı telefonlarda cihaza herhangi bir şey olabilir virüs bulaşabilir. O yüzden önceden telefonumuzda sakladığımız fotoğrafların yedeklenmesi çok önemlidir.

Fotoğraflarımızı Nerede Yedekleyebiliriz?

Telefonumuzda, tabletlerimizde ya da bilgisayarlarda bulunan fotoğrafların Google fotoğraflar uygulamasına yedekleyebiliriz. Bu uygulamanın yedeklemesini Bilgisayarda, telefonda ve tablette nasıl yapılacağını birlikte inceleyelim.

Bilgisayardan fotoğraf yedekleme: işlemleri Google’ın fotoğraflar bölümüne yapılır. Bilgisayarınızda kayıtlı olan fotoğrafları Google fotoğraflar kitaplık bölümüne kaydetme işlemi yapılır. Daha sonra fotoğraflardan yedekleme yapılarak Google’dan fotoğraf yedekleme işlemi yapılmış olur. Telefonlarınızda yedeklenen fotoğraf ve videolar siz paylaşım yapmadığınız takdirde gizli kalacaktır. Google fotoğraflar uygulamasında yaptığınız düzeltme ve silme gibi işlemler kullanılan bütün cihazlara yansıtılır.

Mobilden fotoğraf yedekleme : Telefonunuzda yer alan fotoğraflar uygulamasını açın.. üstte bulunan ayarlar yedekle ve senkronize et seçeneğine tıklıyoruz. Mobilden fotoğraflarınızı yedekleme işleminiz tamamlanmıştır. Ancak mobilden fotoğraf yedeklerken dikkat edilmesi gereken hususlar Google fotoğraflar uygulaması silinse bile fotoğraflarınız kaybolmaz.

Tabletlerden fotoğraf yedekleme: Tabletlerde fotoğraf yedekleme aynı mobilde olduğu gibi fotoğraflar uygulamasına giriyorsunuz. Ayarlar kısmını seçtikten sonra ‘yedekle ve senkronize et’ seçeneğini tıklıyoruz. Tabletinizde otomatik olarak bulunan fotoğraflarınız Google fotoğraflar uygulamasına yedeklenecektir.

Telefonlarda ve tabletlerde özellikle yedekleme işlemleri yapmak istemiyorsanız aynı şekilde ayarlar kısmından yedekle ve senkronize et seçeneğine tıklıyoruz. Açtığımızda etkinleştirmiş oluyoruz. Kapalı konuma getirdiğimizde uygulamayı devre dışı bırakmış oluyoruz.

Google fotoğraf uygulaması genellikle telefon ve tabletlerde yüklü olan bir uygulamadır. Eğer yüklü değilse Google play store dan kolaylıkla bilgisayara ve telefonlarımıza bu uygulamayı yükleyebiliriz.

Yorum Yap