Sağlık

Göbek Yağlarından Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Editör by seoturka

Kilolar çoğumuz da kabus olmaya başlamıştır bir türlü veremediğimiz kilolar verdikten sonra tekrar aldığımız kilolarla başımız dertte mi kilo versem de göbek yağlarından kurtulamıyorum. Fiziksel olarak kötü bir görüntünün dışında sağlık açısında da göbek yağları tehlikelidir birçok iç organın yağlanmasına ve bu iç organlarının görevlerini yaparken aksamasına neden olur.

Göbek yağları nasıl erir dedik uzmanlara sorduk aldığımız cevaplar şunlardır :

SU, günde 2,5 litre su sağlık uzmanlarının önerdiği su miktarı yetişkin biri için olan miktardır. Tokluk hissinin oluşması için yemeklerden 10 dakika önce 1 bardak su için ve yemek yerken de bir bardak su için su hem sindirimi hızlandırır hem de daha az yemenizi sağlar.

HAREKETLİ OLMAK, güne erken başlayın ve hareketli olun örneğin kahvaltı hazırlarken tabakları, bardakları bir defada masaya koymayın bir defa da masaya getireceğinize beş defa da getirin. Gün de 30 dakikalık bir yürüyüş yapın, duş alın, yüzmeye gidin.

EKMEK, bu göbek gidecek diyorsanız ekmeğe dikkat sabah kahvaltısı hariç ekmek tüketmeyin, yerine kepek ekmek kullanın.

SALATA, YOĞURT, diyet listesin de bu ikili yer alır hem yoğurt hem de salatalar sindirimin hızlanması, tokluk hissi vermesi ve yağ yakıcı olma özeliğin de dolayı yemeklerde bunlardan birini tüketin.

HAMUR İŞLERİ, KIZARTMALAR VE TATLILAR, bunlarla belli bir süre vedalaşan bunların yerine sebze yemekleri, haşlama yemekleri, sütlü tatlılar tüketin.

MEYVELER, bolca meyve tüketin meyve tok olmanızı sağlayacaktır ve yağ yakıcı özelliği de vardır.

MÜZİK EŞLİĞİN DE DANS EDİN, bugünden başlayarak hareketli müzik ile günde 20-30 dakika kadar dans edin.

LİMONLU SU, sabah aç karınla bir çay bardağı suya bir yemek kaşığı limon suyu katın ve için limonlu su göbek yağlarınızın çalışmasını sağlayacak ve hızlı yağ yakımı olacaktır.

Bu verdiğimiz örnekleri ile kendinize göbek yağı eritme kürleri oluşturabilirsiniz.

Göbek Yağı Eritme Hareketleri

Uzmanlar tarafından en çok araştırılan konulardan biri olan göbek yağlanması için yeme içmenin yanı sıra sporun da önemi çok büyük olduğunu biliyoruz.

En fazla çalışma yapmamız gereken yağlanmanın oldu bölgedeki egzersizlerdir. Bunların başında ise mekik egzersizleri gelmektedir. Mekik hareketleri ile yarım mekik, tam mekik, sağ ve sol mekik olmak üzeri yapılan çalışmaların bize çok fazla arar sağlayacağını unutmamalıyız.

1 Yorum

Yorum Yap