Nasıl Yapılır Nedir

Gmail nedir, nasıl giriş yapılır ?

Editör by Editörmatik

İnternetin günümüzde yaygınlaşmasıyla birlikte artık insanlar özellikle mail yoluyla birbirlerine veri ve doküman gönderebiliyorlar. Aynı zamanda mail yoluyla yapılan yazışmalar veri ve dökümanların gönderiminin yanı sıra yazılı olarak sözleşme yerine de geçebiliyor. Genellikle Hotmail yoluyla yapılan mail hizmeti aynı zamanda Google tarafından sunulan gmail yoluyla da verilmektedir.

Gmail ,Google tarafından hizmete sunulan ücretsiz e-posta hizmetidir. Gmailin ayrıca 2600 megabayt ve üzeri saklama kapasitesine de sahiptir. Gmail e-posta hizmetinde Hotmail ile birlikte en çok kullanılan Google tarafından sürekli olarak geliştirilen en yaygın ve en popüler e- posta hizmetlerinden bir tanesidir. Gmail mail yoluyla iletişimde yaygın oluşu akıllı telefonlarda da Google play store uygulamasına girmek için gereklidir. Eğer akıllı telefonlardan herhangi bir uygulama indirmek istiyorsanız önce google play store indirmeniz gerekir. Google play store uygulaması açabilmeniz için ve e-posta hizmetlerinde yararlanmak için ise mutlaka Bir gmail hesabınızın olması gerekiyor. Eğer gmail hesabına sahip değilseniz bu uygulamayı indirip akıllı telefonunuzdan uygulama indirme ve güncelleme işlemlerini rahatlıkla yapabiliyorsunuz.

 

 

Gmail hesabı nasıl açılır?

Gmail hesabı açmak istiyorsanız öncelikle Google’dan gmaile tıklıyorsunuz. Gmail Ana sayfası açıldığında hesap oluştur kısmına girdiğinizde size kişisel bilgilerinizi isteyen bir sayfa açılacaktır. Ardından gmail hesabı için gerekli ad soyad adres, telefon gibi kişisel bilgileri girdiğinizde mevcut e-posta adresiniz varsa onu yazıyorsunuz. Kişisel bilgileri doldurma işlemleri bittikten sonra kayıtlı e-posta adresinize onay maili gelecektir. E-posta adresinize girin ve gmailden gelen onay maili tıkladığınızda hesap açma işlemini tamamlamış oluyorsunuz. Bundan sonra gmaile giriş yaptığınızda e-mailinizi ve şifrenizi girdikten sonra gmail hesabınıza girebilirsiniz.

 

 

Gmail’in sağladığı kolaylıklar

Gmail google tarafından ücretsiz olarak verilmesinin yanında 2600 megabayt ve üzeri saklama alanına sahip olması başlı başına avantajdır. Çünkü gmailin geniş bir saklama alanı olması sizlerin rahatlıkla dosyalarınızı indirip gönderebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca dosyaları ve mailleri silmek zorunda da kalmazsınız. Gmail vasıtasıyla Hotmail’de de olduğu gibi gelen maillerin e-posta adreslerini otomatik olarak kayıt altına alır. Gelen kişilerin mail adresleri kayıt olduğu için sizlerde bunları aramak zorunda kalmazsınız.

Yorum Yap