Nasıl Yapılır

Gmail Hesabı Nasıl Kurtarılır ?

Editör by Editörmatik

G-mail; yani Google e-mail, Google ücretsiz web posta servisidir. Google’ın arama teknolojisi ile bütünleşik g-mail 2.600 megabaytın üzerinde ve günden güne artan saklama alanına sahiptir. Bizler için gittikçe önem kazanan sanal ortam saklama alanı bilgilerimizi saklayabileceğimiz alan açısından faydalı olmaktadır.

İnternet iletişim alanlarına en çok ihtiyacımız olan günümüzde postalarımızı büyük bir alanda saklayabileceğimiz hizmet sunulmaktadır. Ancak bu hizmet şifremizi unutmamız, hesabımınız ele geçirilmesi gibi nedenlerle aksaklığa neden olabilmektedir.

Şifre unutma yöntemi aslında bu gibi hesaplarımızın sayıca fazla olması ve artık akıllı cihazlarımızın şifre kaydetmesi ile bizim şifre hatırlamak açısından bir emek sarf etmemizden kaynaklanıyor. Cihazlar şifrelerimizi ezberliyor, biz sadece tek bir tık ile giriş yapıyoruz. Bilgilerin silinmesi, cihaz belleğinin temizlenmesi gibi durumlar bizi şifre hatırlamak zorunda bırakıyor.

Hesabın ele geçirilmesi işlemi, şifre kırıcılar ile bilgilerinize ve özel alanınıza ulaşmak adına yapılmakta. Siz bu mağduriyeti yaşamamak adına şifrenizi harf ve rakamlardan oluşan güçlü güvenlikli şifre önerilerine uymalısınız.

Hesap kurtarma işlemi, kolaylıkla yardım merkezinden size sunulacak yollar ile yapılabilmektedir. Google hizmeti olan bu servise Google e-mail yardım merkezinden arama yaparak ulaşabilirsiniz. Bu sıralama aşağıdaki şekilde işlenmektedir.

  • G-mail yardım merkezinden şifre yardım sayfasına gidin.
  • Şifrenizi unuttuğunuz e –posta adresinizi girin.
  • Hatırladığınız son şifre bulunuyorsa bunu girin, eğer hatırlamıyorsanız bilmiyorum yanıtı ile soruları cevaplama yöntemi ile devam edin.
  • Sonraki sayfada, eğer daha önce gmail hesabı kurtarma yöntemi kaydettiyseniz size bunlar önerilecektir. Telefon ile kurtarma ya da kurtarma adına kaydettiğiniz ikinci mail adresiniz.
  • Bu yöntemleri değil de 2 adımlı doğrulama kullanıyorsanız doğrulama formuna yönlendirileceksiniz.
  • Bu formu yanıtlama yöntemine yöneldiğinizde öncelikli olarak ulaşılabilecek bir mail adresi girmelisiniz, sizin hesabınıza eriştiğinizden emin olmanız gerekmekte çünkü size bu bağlantı ile sizinle iletişime geçilecektir.

Form sorularını doğru cevaplamanız ve mümkün olduğunca çok soru cevaplamanız önerilecektir. Ne kadar çok soruya cevap verirseniz hesabınıza erişmeye o kadar yakın olacaksınız. Ayrıca bu işlemleri hesabınıza giriş yaptığınız bir bilgisayardan yapmanız da yine hesabınıza erişmenize katkı sağlayacaktır.

Yorum Yap