Nasıl Yapılır

Facebook Video Sesi Kapatma Nasıl Yapılır?

Editör by Editörmatik

Evde, iş yerinde, alışverişte, sokakta, tatilde, gece, gündüz kısacası her zaman girdiğimiz, ayrılmak istemediğimiz Facebook sadece bizler tarafından değil yaşlı, genç herkes tarafından çok sevildi. Arkadaşlık istekleri, mesajlar, bildirimler derken zamanın nasıl geçtiğini bilemediğimiz yer oldu Facebook. Kısa süre önce de Facebook’a bir yenilik getirildi. Gelen talepler doğrultusunda yapılan bu yenilik ise birçok arkadaşı ya da takipçisi olan kişilerin yani bizlerin canını sıktı doğrusu. Bu yeniliğe göre Facebook kişinin haber kaynağı bölümündeki tüm videoların sesinin otomatik olarak açık tutulmasıydı.

Facebook’taki Videoların Sesi Nasıl Kapatılır?

Haber kaynağında görülen her videonun sesinin açık bulunması birçok kişiyi rahatsız etti. Metroda, otobüste, kütüphanede ya da her nerede olursanız olun şöyle bir bakayım diyerek girdiğiniz Facebook, sesli haldeki videolar yüzünden rezil olmanıza bile yol açabilir. Peki, bu videoların sesi nasıl kapatılır? Öncelikle Facebook’a giriş yapın ve üç adet yatay çizgiye tıklayın. Buradan “Yardım ve Ayarlar” menüsü altındaki “Uygulama Ayarları” kısmına girin. Burada ayarlar bölümünde “Haber Kaynağındaki Videolar Sesli Başlar” yazan ve mavi olarak açık halde bulunan yeri tıklayarak gri hale getirin yani kapatın. Android telefonlar için bu şekilde yaptığınızda artık haber kaynağınızda videolarınızın sesi açık çıkmayacak, videolar sessiz oynayacaktır.

İPhone ve İPad Kullanıcısı Videoların Sesini Nasıl Kapatır?

Android değil İPhone veya İPad kullanıcısı iseniz sizler için de videolarınızın sesini kapatmak çok kolay. Bunun için Facebook’a girdikten sonra üçlü yatay çizgiye tıklayın ve “Ayarlar- Hesap Ayarları” kısmına girin. Ayarlar menüsünden de “Sesler” kısmına dokunun burada yeşil şekilde bulunan “Haber Kaynağındaki Videolar Sesli Başlıyor” bölümüne dokunarak videolarınızın sesini rahatlıkla kapatabilirsiniz.

Videoların Sesini İstediğim Zaman Açabilir Miyim?

Sesli olarak izlemek istediğiniz bir video varsa ve yukarıdaki yönergeleri uygulayarak videolarınızın sesini kapattıysanız videonuzu sesli izleyemezsiniz. Ancak yukarıda Android ve İPad için ayrı ayrı anlattığımız yönergeleri takip ederek videolarınızın sesini tekrar istediğiniz zaman açabilirsiniz. Ya da videonun üzerine dokunarak sesini açabilirsiniz. Herkese iyi video izlemeler dileriz.

Yorum Yap