Nasıl Yapılır

Evden Eve Nakliyat Firma Seçimi Nasıl Yapılır?

Editör by Editörmatik

İnternette taşıma işi yaptığını iddia eden bir komisyoncunun eline düştüyseniz olacak şey şudur; Komisyoncu sizinle anlaşır, hemen ardından çıkar piyasaya ve sizinle anlaştığı fiyatın altında bir rakamla bir kamyon ve üç beş kişi ayarlar. Bu kamyon ve kişiler size gelirler. Eşyalarınız hoyratça taşımaya başlarlar. Yüzler asıktır. Eşyaların fazlalığından, katın yüksekliğinden şikâyet edilmeye başlanır. İtirazlarınız kabaca geri çevrilir.

Taşımanın tam ortasında faaliyet birden durur ve size bu kadar eşyanın böyle zahmetli bir kat yüksekliğinden bu fiyata taşınamayacağı söylenir. İtirazınız tekrar ve daha kabaca geri çevrilir. Verdiğiniz kaparonun yanmasını göze alarak işi bırakmalarını söylersiniz. Ancak taşınan kadar eşyanın tekrar yerine konması için sizden ayrıca ödeme talep edilir. Bırakın, kaldırıma indirin ve gidin dersiniz. Bu kez talep ettikleri ödemeyi yapana kadar eşyalarınızı rehin tutacaklarını söylerler. Polise, mahkemeye mi verirsiniz, o zaman darlığında ne yaparsınız?

Kötü bir senaryo oldu. Ancak yanlış bir taşıma ekibiyle anlaştığınızda bu hikâyenin bazı parçalarını yaşayacaksınız. Peki, ne yapılmalı?

Ne Yapılmalı?

Kesinlikle profesyonel bir şirketle muhatap olmalısınız. Şirketin taşıma işini, yasal sorumluluklarını yerine getirerek yaptığını belgeleyen kayıtlarını incelemelisiniz.

Ardından sözleşme ve nakliye sigortası talebinizi belirtmelisiniz. Karşınızdaki profesyonel bir evden eve nakliye firması değilse, bu taleplerinizden sonra sizden derhal uzaklaşır.

Elbette nakliye firmasının taşıma yapacağınız güzergâhta konumlanmış olması size ekonomik avantaj sağlayacaktır.

Eşya hacminizin bilgisini verir, mümkünse ekibi ve aracı görürsünüz.

Yorum Yap