Nasıl Yapılır

Evde Hayvan Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Editör by Editörmatik

Evde hayvan bakımı Nasıl olur? Hayvanların olduğu bir evde pozitif enerjinin ve gerçek sevginin getirdiği neşe ve huzuru tatmak güzel bir duygudur. Hayvan sevgisi denildiğinde bunun sorumluluklar ve merhamet duygusuyla da yakından ilişkili olduğunu belirtelim. Aslında çocuk gelişimi için hayvanların son derece önemli bir etkisi olmaktadır. Her insana pozitif enerji ve saf sevgi sunan bu tatlı canlılar, sizdeki şefkat ve güzel duyguları rahatlıkla besleyebilmektedir. Hayvan sever insanların strese karşı daha dayanıklı olduğunu, etrafındaki insanlara özellikle de güçsüzlere karşı daha hoşgörülü bir tavır sergilediğini farketmişsinizdir. Siz de eğer hayatın zorlukları karşısında daha sert ve sabit bir yapıya bürünmeye başladığınızı hissediyorsanız belki de evinizde bir hayvanın bakımını üstlenmeyi düşünebilirsiniz.  Tabiki, onların oyuncak olmadığını ve deneme amaçlı bir bakım üstlenme olayına girmemeniz gerektiğini belirtelim.

 

Aşılarını ve Kontrollerini Mutlaka Yaptırın

 

Evde Hayvan Beslemek için öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi onların aşılarının ve kontrollerinin hem kendi sağlıkları hem de sizin sağlığınız için düzenli olarak yaptırılması gereğidir. Genel olarak 3 ayda bir hayvanlarınızın aşılarının yapılmasına özen gösterin.

 

 

Yıkanmaları Kontrollü Bir Şekilde Olmalı   

                                  

Özellikle bizim ülkemizde hayvanlar sıkça yıkanmaktadır fakat bu pek doğru bir davranış değildir çünkü kediler neredeyse hiç yıkanmaya ihtiyaç duymamaktadırlar. Ara sıra patilerini silmek onlar için yeterlidir zaten kediler kendilerini oldukça iyi bir şekilde temizleyebilirler. Köpekler ise arada sırada yıkanabilir.

 

Şekerli Yiyecekleri Vermeyin

 

Şekerli yiyecekler hayvanlar için genel olarak zararlıdır. Hem dişleri hem gözleri şekerli maddelerden olumsuz olarak etkilenmektedirler. Ayrıca hayvanların kendilerine özgü mamaları vardır, insanların yedikleri her şeyi onlara vermektense onların özelliklerine ve cinslerine uygun kuru mama seçimlerinde bulunmak daha sağlıklı olacaktır.

 

 

Kumunu Mutlaka Temizleyin

 

Köpekler genellikle tuvaletlerini dışarıya yaparlar. Kedilerin ise kumları evde, sakin ve rahatsız edilmeyecekleri bir köşede durmalıdır. Tuvaletlerinin yeri sabit olsun ve mutlaka günlük olarak temizliğini yapın.

 

Taze Su ve Mama

 

Hayvan Bakımı için onların suyunu ve mamalarını düzenli olarak tazelemelisiniz. Özellikle suları konusunda özensiz davranmamaya dikkat edin. Hayvanınızın durgun ve beklemiş su ile taze su içmesi arasında onun sağlığı açısından çok büyük fark vardır.

Yorum Yap