Teknoloji

En İyi 3 Müzik Uygulaması Nedir?

Editör by Editörmatik

Günümüzde video, ses, müzik kaydedici/oynatıcılar yerini telefonlara bıraktı. Teknolojinin ilerlemesiyle beraber artık telefonlar yalnızca aramaların yapılabildiği cihazlardan çok daha öteye geçti ve cepte taşınan bilgisayar, müzik çalar, fotoğraf makinesi konumuna geldi. Telefonların bu gelişimiyle beraber telefonlara yüklenen uygulamalar da aynı doğrultuda gelişim gösterdi.

Peki bu yüzlerce telefon müzik uygulamaları içerisinde en iyileri hangileri?

 

1-) Spotify

En iyi müzik uygulaması olarak addedilen Spotify uygulaması sayesinde istediğiniz müziklere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Android ya da Ios hangi telefon işletim sistemine sahipseniz o işletim sisteminin içinde gelen uygulama indirme programından Spotify’a erişebilirsiniz.

İndirme işleminizi tamamladıtan sonra iki şansınız bulunmakta; ya belirli bir ücret karşılığı Premium üyelik sahibi olabilir ya da ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

  • Premium üyelik sahibi iseniz; dinlemek istediğiniz şarkıları rahatlıkla değiştirebilir, reklamsız bir hizmet alabilirsiniz.
  • Ücretsiz kullanıyorsanız; ilk üyelik açtığınıza belirli günle sayılı reklamsız şarkı dinleyebilme ve şarkıları değiştirme şansınız olur. Deneme süresinin ardından şarkıları değiştirme ve reklamsız müzik dinleme şansınız sonlanır.

Dinlediğiniz müziklere göre Spotify size özel çalma listesi, radyo önerileri sunar ve birbirinden farklı konsept ve yıllara ait binlerce çalma listesine, yeni çıkan albüm ve sanatçılara rahatlıkla ulaşmanızı sağlar.

Her işletim sisteminde en çok kullanılan müzik uygulaması olduğu için telekomünikasyon şirketlerinin paketlerinin içinde hat bedeline ek Spotify premium uygulaması bulunmakta.

2-) Shazam

Dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan Shazam, birçok markanın jingle’larının dahi içinde bulunduğu genişlikte bir arşive sahiptir.

Gittiğiniz herhangi bir yerde çalan şarkının ismini ve kime ait olduğunu öğrenebilmek için başkalarından yardım almaya son veren uygulama Shazam’ı telefonlarınıza indirip duyduğunuz müzik ya da şarkıyı Shazam’ı aktifleştiren tuşa basarak telefonunuza dinlettiğinizde Shazam, milyonlarca kapasiteli hafızasından o şarkıyı ve kime ait olduğunu size bir tıkla gösterecek.

Shazam’a dinlettiğiniz ve bulduğunuz şarkıları Shazam’ınızı Spotify hesabınızla eşleştirerek Spotify’da kendinize özel oluşturduğunuz listeye kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Shazam, ses tanımanın yanı sıra görsel tanıma özelliğiyle de diğer uygulamalardan ayrılır.

Shazam sayesinde yalnızca kendi listelerinizi ya da arkadaşlarınızın listelerini değil, Shazam’ı kullanan dünyaca ünlü sanatçıların neleri Shazamladığını da görebilirsiniz.

 

3-) Fizy

Teknoloji çağının olmazsa olmazı telefonlara yükleyebileceğiniz bir diğer müzik çalar uygulaması ise Fizy.

Fizy’nin diğer uygulamalardan en büyük farkı; hafızasında video içeriğinin de bulunması. Telefonunuza indirdiğiniz Fizy uygulaması ile arzu ettiğiniz müzik çeşidinin bulunduğu hazır listelerden müzik dinleyebilip, video izleyebileceğiniz gibi, kendi müzik zevkinize göre listeler de oluşturabilirsiniz. Ayrıca dinlediğiniz şarkıları ya da izlediğiniz klipleri telefonunuza da indirebilirsiniz.

Aylık belirli meblağlarda ücret ödeyerek sahibi olduğunuz üyeliğiniz karşılığında listelerinizi çevrimdışına alarak internetinizin olmadığı zamanlarda da şarkıları dinleyebilir, videoları izleyebilirsiniz.

Fizy, beğendiğiniz klip ve şarkıları sosyal medya mecralarınızda paylaşabilme imkanını da size sağlar.

Yorum Yap