Nasıl Yapılır

E-Okul Girişi Nasıl Yapılır?

Editör by Editörmatik

Eğitim ve öğretimin her sene daha da gelişmesini dilediğimiz bu günlerde birçok aile ve öğrenci e-okul sisteminin nasıl kullanıldığını, nasıl giriş yapıldığını bilmek istiyor. E-okul sistemi öncelikle hem özel hem de devlet okulları tarafından öğrenci, öğretmen ve velilerin kullanabildiği bir sistemdir. Öğrencilerin okula kayıt yaptırdıkları ilk günden, mezun oldukları güne kadar okulla ilgili bilgilerine buradan ulaşabilir. E-okul sistemine giriş yaptıktan sonra öğrenci bilgilerinizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Güvenlik açısından öğrenci ile alakalı birçok bilgiyi burada doldurmanız gerekmektedir. Bu bilgiler tc kimlik no, öğrenci no, kimlik bilgileri gibi bilgiler olmaktadır. Bütün bu bilgileri girerek e-okul sistemine giriş yaparak birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.


E-Okul Kullanımının Avantajları

E-Okul kullanımını öğrenen veliler ve öğrenciler de sıklıkla bu siteyi ziyaret ediyor ve notlarını kontrol ediyorlar. E-Okul sistemi veliler tarafından çocukları ile bilgi alabilecekleri bir kullanım alanı içersinde olduğundan beğenilen bir proje olarak göze çarpıyor. Bilgi çağının getirdiği teknolojik gelişmeler de bilgiye ulaşmayı en kısa ve pratik yoldan gerçekleştirmek internet sistemlerini kullanmayı ve kullandırmayı amaçlıyor. Eğitim alanında kendini yenilenmesi ve gelişmesi gereken bir sistemiz var. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim sistemine kazandırılan bu sistemle de belirli kullanıcı adı ve şifrenizle e-okulla ilgili bilgileri sağlayabilmektesiniz. Öğrenci, öğretmen ve veli arasında kullanılabilen yararlı bir site olarak kullanılıyor. E-okul sayesinde daha hızlı bilgiye ulaşmak mümkün.

E-Okul Sistemi İle Ulaşılabilecek Bilgiler

E-okul sisteminin getirdiği özellikler ile birçok bilginize internet üzerinden ulaşmak daha kolay hale geliyor. Böylece veliler çocukları ile ilgili sormak istediği birçok detayı buradan görebiliyorlar. E-okul sitemi ile işlemler hızlı ve basit bir şekilde ulaşılabilir hale geliyor. E-okul sistemi ile öğrencinin eğitim durumu ile ilgili bilgilere ulaşılabiliyor. Bunlara örnek verecek olursak başta haftalık ders programı, öğrencinin devamsızlık durumu, öğrencinin karne bilgileri,  sınav sonuçları, takdir, teşekkür ve onur belgeleri, yıl sonu ortalamaları, sınav tarihleri gibi birçok bilgi sıralanabilir. Ayrıca öğrencinin okulu ile ilgili duyurular da e-okul üzerinden yayınlanmaktadır.

Yorum Yap