Nasıl Yapılır

Dövme Sildirme

Dövme Sildirme
Editör by Behlül Güngör

Uzun zaman önce yaptırdığınız dövmenizden sıkıldınız mı? Modasının geçtiğiniz mi düşüyorsunuz ya da ayrıldığınız sevgilinizin adını dövme olarak yaptırdığınızdan pişman mısınız? Dövme çıkarma yöntemleri nasıl olur? araştırıp bir sonuca varamadıysanız işte size çözün yoları.

Profesyonel Eller

dovme-sildirme-guvenli-yontemler.jpg

Dövme sildirme hassasiyet isteyen bir iştir. Dövme yaptırırken gösterdiğiniz özeni sildirme işlemi içinde göstermelisiniz. Uzman kişilerin profesyonel ekipmanları ile lazer yöntemi kalıcı dövme sildirmenin en doğru yoludur. Dövmenin büyüklüğü, rengi ve uzman kişilerle yapılışı silme işleminin süresini değiştirir. Eğer dövmenizi uzman kişiler yaptıysa pigmentleri derinizin altına doğru yere yerleştirmiştir. Pigmentlerin deri altında doğru yerde olması lazer yönteminde silme seanslarının süresini azaltır. Ayrıca dövmeniz siyah renkte ise ve yakın zamanda yaptırdıysanız sildirmeniz daha kolay olacaktır. Renkli dövmelerin silme işlemi siyah dövmelere oranla daha uzun sürmektedir. Lazer ile sildirme yöntemi dövme yaptırırken bir kez daha düşünmenizi sağlayacak kadar maliyetli bir yöntemdir. Ayrıca sizi bıçak altına yatıracak ameliyat yöntemi de vardır. Dövmenizin olduğu deriyi kesip yerine vücudunuzun başka bölgesinden alınan derinin dikilmesiyle yapılan bu yöntem soğukkanlılık gerektirir.

Acemi Yöntemlere Dikkat

dovme-sildirme-dovme-cikartma-guvenli-dovme-sildirme.jpg

Doğal yollarla dövme nasıl silinir lazer ve ya ameliyat yöntemi değil de kendimce bu dövmeden nasıl kurtulabilirim diye düşünüyorsanız düşünmeyin. Kendinizin uyguladığı sağdan soldan duyduğunuz yöntemler son derece tehlikeli cildinizin sağlığı ve sizin sağlığınızla oynayan yöntemlerdir. Kendinizce yaptığınız yöntemler cildinizde ciddi, geri dönüşümü olmayan zararlar bırakır. Kurtulmak istediğiniz dövmeden daha büyük bir problemle karşı karşıya kalırsınız. TCA denilen asit içeriği son zamanlarda dövme silmede etkili olduğunu duymuşsunuzdur. Tehlikeli bir asit olan TCA bilinçsizce kullanımda cildinize geri dönüşümü olmayan hasarlar bırakır. Özellikle hassas bir cilde sahipseniz bilinçsiz kullanım sağlığınızı ciddi bir şeklide etkiler. TCA yakıcı bir asittir dövme üzerine uyguladığınızda üst tabaka derinizi yakar ve derinizin kabarmasını sağlar, zamanla kabarıp kuruyan deri soyulur ve dövme silme işlemine bir adım yaklaşırsınız. Üzerine süreceğiniz iyileştirici krem ile derinizin iyileşmesini sağlayıp tekrar asit uyguladığında yavaş yavaş dövmeniz silinecektir. Uzun bir süreç gerektiren bu yöntemin maliyeti az gibi görünse de ciddi derecede tehlikelidir ve kesin sonuç sağlamaz. Asit uyguladığınız yeri 2 dakika içinde yıkamazsanız ciddi yaralar oluşacaktır. Ayrıca bu uygulama sürecinde dövmeli bölgenin güneş görmemesine dikkat etmelisiniz.

Krem Seçeneği

dovme-cikartma-yontemleri-dovme-sildirme-dogal-yollarla-dovme-sildirme.jpg

Dövme silici krem reklamlarını sosyal medyada rastlamışsınızdır. Evde dövme nasıl silinir sorusunun cevabı bu kremler olabilir mi? Kremleri kullanan kişi yorumlarına bakılırsa dövme silmede istenilen sonuç elde edilmiyor. Krem içeriğinde yine asit bulunması ayrıca başka kimyasal maddelerle birleşmesi cilde verilen hasarı artırıyor. Kesin sonuç elde edilmemesi size cilt yapısının bozulması şeklinde geri dönüyor. Krem ile dövme silmede deri altında boya zamanla çıkıyor fakat dövme işlemi sırasındaki iğne vuruşlarının izi geçmiyor. Böylece dövme mürekkebi çıkmış olsa da dövmeniz fark edilir şeklini korumaya devam ediyor.

Yorum Yap