Nasıl Yapılır

Doğru Takı Seçimi Nasıl Yapılır?

Editör by Editörmatik

Doğru Takı Seçimi kıyafetlerinizi iyi bir şekilde tamamlama yollarından bir tanesidir. Bazen sıradan bir giyim tarzını uygun takıyla dikkat çekici ve havalı bir hale sokabildiğinizi farketmişsinizdir. Bu yüzden takılar kıyafet kombinleriniz için hafife alınmaması gereken bir konudur. Takı ve aksesuar seçimlerinizi rastgele yapmamanız gerektiğini vurguladıktan sonra bu konudaki seçimlerinizde ne gibi özelliklerinizi dikkate almalısınız biraz da ondan bahsedelim. Boyunuz, kıyafetiniz, yüz hatlarınız, boynunuzun uzunluğu, vücudunuzun şekli gibi faktörleri takı ve aksesuarlarınız için göz önünde bulundurursanız çok daha başarılı ve çarpıcı sonuçlara ulaşabileceksiniz.

Kısa Notlar

Takı Seçimi için kolye kullanmak niyetindeyseniz üst üste takılan bir kolyeyi sade bir elbiseyle kombin etmeniz oldukça şık duracaktır. Büyük kolyelerinizi straplez bluzlarla deneyin! Daha havalı ve şık bir görünüm peşindeyseniz o zaman beyaz altın ve gümüş kolye tercihinde bulunabilirsiniz ve bunları siyah renkli kıyafetlerle kullanırsanız çarpıcılık açısından farkı anlayacaksınız. Şık geceler için daha abiye bir takı seçiminde ise taşlı kolyeler size iyi bir şekilde eşlik edebilirler.

Bunları Kullanırken Dikkatli Olun

Boynunuz Kalınsa; kalın gerdanlık yerine ince olanını seçin. Kolye ve küpe kombinasyonundansa kolye ve bilezik ikilisi size daha uygun olacaktır.

Boynunuz Kısaysa; son dönemlerde moda olan boyun tasmaları pek de size göre değildir.

Özel Gecelerde; sahte takıları kullanmayın ve bunların ahşap olmamasına dikkat edin. Spor saatler de bu gecelere yakışır bir tercih değildir.

İş Yerinde; iş kıyafetleri gösterişli kolyeleri pek kaldırmaz. İş kıyafetlerinizi sade takılarla bütünleyin.

Yüzük kullanımı; manikürlü tırnaklar ve bakımlı ellerle yüzükleriniz çok daha büyük etki bırakacaktır.

Spor tarz ile; zincirli, metal ya da ipli takılar daha sportif bir görünüme sahiptir.

Gösterişli Takılar; Bunları aynı anda birçok bölgenizde kullanmayın. Kolyeniz çok gösterişliyse küpeniz daha sade olsun.

Balıkçı yakalar; hiç kolye kullanmayabilirsiniz ama illa kullanmak istiyorsanız sarkık olanlardan takın.

Neon Renkler; bu renkte takılar esmer tenlerdense buğday tenlilerde daha hoş gözükmektedir.

Yüzünüz küçükse; büyük halka ve uzun sallantılı küpeler pek güzel görünmeyecektir.

Saçlarınız da Önemlidir!

Takı Tercihi yaparken saçınızın boyunu ve modelini de dikkate alın. Mesela koyu saç renklerinde renkli takılar hoş durmaktadır. Kısa saçlarda ise gösterişli küpeler çok çarpıcı bir görünüm yaratır. Uzun saçlara sahipseniz uzun ve gösterişli küpeler size çok yakışabilir.

Yorum Yap