Nasıl Yapılır

Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Editör by Editörmatik

Saç rengini açmak ve bunu saç boyalarının ve piyasadaki açıcıların içinde bulunan kimyasallardan korunarak, kuaförlerin eline kendini teslim etmeden, sağlıklı, doğal yollardan yapmak isteyenler için reçete niteliğinde bir liste hazırladık.

Evde saç rengini açma işlemi için mevcut reçetelerde gerekli olan malzemelerin tümü:

  • Temiz hava almak için çıkılan bir gün toplanıp taç yapılan papatyalar
  • Her evde bulunan zeytinyağı, zeytinyağınızın organik olması hem beslenmeniz hem de bakımınız için artı bir öneme sahiptir.
  • Televizyon satıcılarından değil, güvenilen yerden alınmış, doğal bal
  • Altın günlerinin vazgeçilmezi poğaça, böreklerin yakın arkadaşı; karbonat
  • Güzel kokusu ile tatlılarınızın vazgeçilmez kavalyesi tarçın

Sayılan tüm ürünlere aynı anda sahip olmanıza gerek yoktur. Burada önemli olan nokta evdeki mevcut ürünlerle koyu saç rengini açmak için doğal yöntemler konusunda gerekli olan doğru reçeteyi hazırlamaktır.

Reçete 1

Doğal yöntemlerle saç rengini açma işlemi genellikle kumral ya da koyu sarı saç rengine sahip kişilerce kullanılıyor olsa da siyah saç rengi açma için de kullanılabilen yöntemler bulunmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken daha açık tonlarda işlem daha erken sonuç verirken koyu saçlarda sonucu görebilmek için daha fazla sayıda uygulama yapılmalıdır.

Gerekli olanlar; kullanmakta olduğunuz saç kreminiz ve ona eşlik edecek mis kokulu tarçın

Birbirine karıştırdığınız tarçın ve saç kreminizi kökten uca kadar saçınıza uygulayarak bir bone ya da şal yardımıyla saçınızı sarın ve mümkünse o şekilde bir gece yatın. Bu işlemi tekrarladığınız takdirde saçınızdaki açılmaları fark edeceksiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken karışımın saçınızdan rahatlıkla arınması için duşa girdiğinizde saçınıza su değdirmeden önce şampuanınızı uygulayıp iyice köpürtmeli ve ardından suyla durulamalısınız.

Reçete 2

Evde saç rengini açmak için hazırlanan ikinci reçetemizin malzemeleri; yemeklerinizin yıldızı zeytinyağı ve doğal bal. Birbirine karıştırdığınız bal ve zeytinyağını nemli saçınızda rengini açmak istediğiniz bölgelere uygulayın ve en az yarım saat bu karışımı saçınızda bekletip ardından durulayın. Her iki malzeme de doğal bakım kürü olduğu için bu işlemi sıklıkla tekrar edebilirsiniz.

Reçete 3

Saçlarınıza taç yaptığınız papatyalarınızı saklayın ve kurumalarını bekleyin. Kuruttuğunuz papatyalarınızın bir avucuna 2 bardak denk gelecek şekilde su ekleyin ve karışımı kaynatın. Karışımınız sarardığı an kaynatma işlemini sonlandırın bu reçetede önemli olan kaynatmayı bıraktığınız andır, eğer karışımın turunculaşmasına izin verirseniz istemediğiniz sonuçlara sebep olursunuz.

Hazırladığınız karışımınızı süzün ve spreyli bir şişeye doldurup soğumaya bırakın. Soğuma işlemi de tamamlandıktan sonra özellikle gün ışığında vakit geçireceğiniz günlerde spreyinizi yanınızda taşıyıp saçlarınıza uygulamayı unutmayın.

Reçete 4

Doğal saç açma yöntemleri içinden en kolayı; karbonat. Bu yöntem yağlı saç derisine sahip kişiler için bir taşla iki kuş kıvamında. Duştayken ıslak saçlarınıza serptiğiniz karbonatı tüm saçlarınıza iyice yedirin ve 15 dk kadar bekletip durulayın. Bu yöntem sayesinde hem saç renginiz açılacak hem de saçlarınız derinlemesine temizlenip yağ dengeniz sağlanacaktır.

1 Yorum

  • Gerçekten çok başarılı bir yazı olmuş Saçlarım artık eskisinden çok daha güzel olacak, buna inanıyorum. Teşekkürler.

Yorum Yap