Nasıl Yapılır

Doğal Yollardan Diş Beyazlatma Yöntemi

Doğal Yollardan Diş Beyazlatma Yöntemi
Editör by Behlül Güngör

Dişlerimizin sağlığı, aslında tüm sağlığınız için önemlidir. Yiyecek maddelerinin sindirime başladığı ilk aşamada dişlerle karşılaşır. Bu durumda onların sağlığı, vücudumuza girecek besinlerin de sağlıklı bir şekilde vücudumuzda sindirilmeye devam eder.

Diğer bir taraftan sağlıklı dişler, en mutlu anlarımızda attığımız kahkahalarımıza bembeyaz oluşlarıyla eşlik eder. Ancak dişlerimizi kimyasal içeren diş macunları veya diğer beyazlatıcılarla parlatmak her zaman doğru olmayabiliyor. Evde kendimiz de dişlerimizi beyazlatabiliriz. Bunun için bize yardımcı olacak birçok gıda maddesi var.

Tuzdan çileğe, muz kabuğundan elma sirkesine kadar evde diş beyazlatma için bizlere yardımcı gıda maddesi var.

evde-dis-beyazlatma-yontemleri.jpg

Doğal Yöntemlerle Diş Beyazlatma

Şimdi gelin hep birlikte bizlere doğal yollardan nasıl diş beyazlatılır birlikte bakalım.

İlk olarak çilek ile başlayalım. Çilek yerken bir ısırık aldıktan sonra çileğin iç kısmını dişlerinize biraz sürerseniz ve öyle beklerseniz, dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz. Tabi ki bu uygulamayı düzenli yapmanız gerekmekte.

Çilek

Çilek farklı bir diş beyazlatma yöntemi ile de bizlere yardımcı oluyor. Çilek içerdiği malik asit ile dişlerdeki tartar oluşumunu önler. Ağızda oluşabilecek bakterilere de koruyucu bir tabaka oluşturur. Çileği alıp eziyoruz ve macun kıvamına getirerek kullanıyoruz. Uygulamayı her gün kullanmıyoruz çünkü çilek asidik bir özelliğe sahiptir ve fazla kullanılması diş minesine zarar verebilir.

Limon, portakal gibi C vitamini içeren meyveleri gerek macun olarak gerekse direkt olarak dişlerinize sürerek uygulayabilirsiniz.

Mucize Karışım

Defneyaprağı ve portakal kabuğu ile yapılan bu yöntem, en iyi diş beyazlatma yöntemi olmada kesinlikle çok etkili. Öncelikle defneyaprağını eziyoruz. Üzerine de portakal kabuğu rendeliyoruz ve macun kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Macun kıvamına geldiğinde dişlerimizi bu karışımla fırçalıyoruz. Uygulamayı her gün kullanmıyoruz.

en-iyi-evde-dis-beyazlatma-yontemleri.jpg

Havuç

Gelelim bir diğer mucizeye. Havuç. Evet, havuç. İçerisinde dişleri beyazlat için özel bir madde bulunmasa da kendi sert yapısını dişlerinize geçirir ve dişlerinizin daha temiz ve beyaz görünmesine yardımcı olur. Havucun her gün kullanılmasında bir sakınca olmadığı için diğer yöntemlerle dişlerinizi beyazlattıktan sonra havuç ezmesi ile dişlerinizi ovalayabilirsiniz.

Muz

Muz, içerdiği vitamin ve mineraller ile bol bol tüketilmesi tavsiye edilen bir meyvedir. Ama dişlerimiz için bize muzun kabuğu gerekiyor. Muzun kabuk kısmını ezdikten sonra dişlerinizi fırçaladığınız da ortaya çıkan sonuca inanamayacaksınız. 2 – 3 dakika boyunca fırçaladıktan sonra, biraz bekleyin. Sonra tekrar diş macununuzla dişlerinizi fırçalayın. Bu uygulamayı haftada 3 kez uyguladığınızda bembeyaz dişlere sahip olacaksınız.

Elma Sirkesi Mucizesi

Annemin bana öğrettiği temel temizlik malzemelerinden birisidir elma sirkesi. Ev temizliğinde, yeşil yapraklıların dezenfekte edilmesinde ve kendi sağlığımda. Bence en iyi diş beyazlatma yöntemi karbonat ile bir araya gelen elma sirkesi. Diş fırçanızın üzerine bir tutam karbonat koyuyorsunuz ve üzerine bir iki damla elma sirkesi damlatıyorsunuz. Hafif köpürmeye başlayınca, dişlerinizi fırçalıyorsunuz. Haftada 2 kez kullanıldığında ortaya çıkan sonuçlara inanamayacaksınız.

Yorum Yap