Nasıl Yapılır

Digiturk Turksat A2 Ayarları Nasıl Yapılır?

Editör by Editörmatik

Ziraat Türkiye kupasının bazı heyecanlı maçlarının A2 kanalında yayınlanacağını öğrendikten sonra birçok kişi A2 kanalını nasıl bulabileceğini düşünmeye başladı. Turkuvaz medya grubunun yeni kanalı olan A2 birçok mecrada yayın hayatına devam ediyor fakat seyirciler bazen kanalı bulmakta zorlanıyorlar.

A2 kanalını uydu üzerinden izlemek için otomatik kanal araması yapmak gerekiyor. Eğer otomatik kanal araması içinde A2 kanalını bulamaz iseniz manuel olarak frekansları girerek kanalı listenize ekleyebilirsiniz ve izlemeye başlayabilirsiniz.

A2 kanalının frekans bilgileri şu şekildedir;

TÜRKSAT 4A uydusu üzerinde

12053 MHz frekansında

27500 symbol rate (sembol oranı)

Geç yazan yere 5/6

Ve en son olarak Pol yazan yere de H yani Yatay yazarak A2 kanalını bulabilirsiniz.

Digiturk’te A2 Kanalını Nasıl İzleyebilirim?

Uydu değil de, evinizde Digiturk kullanıyor iseniz işiniz kolaylaşıyor. Çünkü Digiturk kanalları otomatik olarak ekliyor. Digiturk üzerinde A2 kanalı 35 nolu kanal olarak yerini alacak. Ayrıca Teledünya üzerinde 37 numarada, Turkcell Tv’de 29 numarada ve Tivibu üzerinde de 59 numaralı kanalda A2 izlenebilecek. Bunlar dışında gittiğiniz her yerde her zaman A2 kanalını izleyebilmeniz adına A2 kanalı internet üzerinden de yayın yapmaya başlıyor.

A2 Kanalında Neler Var?

A2 Kanalında heyecanlı ve zorlu Ziraat Türkiye kupası maçlarının yanı sıra bir çok efsane haline gelen dizinin tekrar bölümlerini de bulmak mümkün. Bu dizilerden bazıları; Adanalı, Sıla, Aliye, Avrupa Yakası, Asmalı Konak, Ezel, Elveda Rumeli ve Selena olarak sıralanabilir.

Yorum Yap