Blog

Cuma Mesajları

Cuma Mesajları
Editör by seoturka

Cuma mesajları ; Cuma günü, Müslümanların toplanma ve kaynaşma günleridir. İnsanların, kişisel işlerinin yoğunluğu nedeniyle birbirlerini görmekte zorlandıkları büyük şehirlerde, cuma namazı mesajları buluşma ve kaynaşma için anlamlı bir neden olmaktadır. Cuma mesajları ise insanları bu güzel günü hatırlatmak büyük bir rol oynar. Bunun farkında olanlar; kişisel programlarını Cuma namazına göre ayarlar.

Cuma Mesajları

Cuma ; cem olmak, toplanmak manalarına gelir cuma günü, Müslümanlar için çok önemli bir gündür. Bu günde Müslümanlar camide toplanıp birlikte Cuma namazını kılarlar topluca yapılan bu ibadet, o günü bayram günü değerine yükseltir.

Cuma Mesajları

Cuma Mesajları

Bu sebeble Cuma gününe Seyyidü`l-eyyam, yani, günlerin itibarlısı,efendisi de denir. Cuma mesajları ise buna vesile olur. Bütün hayırlı işlerin Cuma günü meydana geldiği; tarih boyunca pek çok kudsî hâdiselerin hep Cuma günü zuhur ettiği rivayet edilir. Cuma günü aynı zamanda cuma gecesi ve cuma akşamı anlamı da taşımaktadır.

Cuma Gecesi Mesajları

Cuma gecesi mesajları ; Aslında perşembe gecesinden bu tür hatırlatmalar yapılmaktadır. Cuma gününe girilmeden bu güzel günün habercisi olan cuma gecesi mesajları gönderilmeye başlanır. Bu sayede bir çok Müslümana farkındalık yaratır.

Cuma Gecesi Mesajları

Cuma Gecesi Mesajları

Cuma Akşamı Mesajları

Cuma akşamı mesajları ; Günü müjdelemek adını yapılan bu paylaşımlar aslında bir görev olarak görülmektedir. Çünkü cuma namazına gitmeye vesile olan bir kişi onun sevaplarından da faydalanır. İnsanları bu güzel toplanmaya sevk etmek için gönderilen cuma akşamı mesajları oldukça faydalı bir işlem kabul edilmektedir.

Cuma Akşamı Mesajları

Cuma Akşamı Mesajları

Cuma Günü Mesajları

Cuma günü mesajları ; Sabah namazından sonra başlayan bir ileti trafiği o günün anlam ve önemi ortaya koyan en büyük delillerden bir tanesi olarak görülür. Teknolojini gelişmesi ile beraber cuma günü mesajları oldukça hızlı bir haberleşme kaynağı haline dönmüş ve iletişimde çok daha etkili hale gelmiştir.

Cuma Günü Mesajları

Cuma Günü Mesajları

Cuma Namazı Mesajları

Cuma namazı mesajları ; Tabi ki diğer günler ve vakitler bize farz olmakla beraber her biri bir birinden önemlidir. Ancak cuma namazı onlara kıyasla bir adım öne çıkmakla beraber önemi bir o kadar fazladır. Bizler ise bu önemli gündeki görevimizi cuma namazı mesajları göndererek sevdiğimiz dostlarımıza hatırlatmak ve onları teşvik etme adına önemli bir rol oynamaktayız.

Cuma Namazı Mesajları

Cuma Namazı Mesajları

Bu yazımızda cuma mesajları, cuma gecesi mesajları, cuma akşam mesajları, cuma namazı ve cuma günü mesajları hakkında bilgiler verdikten sonra aşağıda ise bu güzel mesajlara yer verilmiştir.

Cuma Mesajları 2017

 • Allah’ım! Senden bu günün ve yarının bildiğim ve bilmediğim ne kadar hayır varsa hepsinden isterim. Senden cenneti ve cennete yaklaştıracak söz ve amelleri isterim. Amin. Hayırlı cumalar dilerim.
 • Dua çiçeğini bilir misin, yeryüzünde sulanır, gökyüzünde açarmış. Melekler kulunuzdan deyip Rabbimize sunarmış. Dualarda buluşmak dileğiyle Hayırlı Cumalar.
 • Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. Hayırlı cumalar dilerim.
 • Uzaklardan bir yele ser süslü bir sonbahar akşamında. Gönüller bir olsun mekanlar kimin umrunda. Kardeşlik sevgi hissetmektir arada, yollar ve zaman olsada. Hayırlı cumalar dilerim.
 • Ey nefsim! Şeytana yem olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin? Bırak yakamı secde edeyim. Sen huzura er, ben imanla öleyim. Rabbim hepimizi imanla ölen kullarından eylesin. Amin. Hayırlı nurlu cumalar.
 • Allah’ım! Dillere destan, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyle. Amin tüm müslümanların cuması mübarek olsun. Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlık dolu günler dilerim.
 • Çıkarsa kalbinde yara, Yaradan dönüştürür bunu bir gün hayra, sen sabretmesini bilirsen; Yaradan düşürmez seni dara. Kaldır başını semaya, aç ellerini mevlaya. Sen istemesini bilirsen, mevla cevap verir duaya. Cuma günümüz mübarek olsun.
 • Bir gül kurur, kalpteki sevgi kurumaz. Yağan yağmur durur, gönüldeki fırtına durmaz. Her şey unutulur ama sevilen insanlar unutulmaz. Hayırlı, nurlu cumalar dilerim.
 • Dünyada bir olan sende bin olsun, kainatta damla olan sende okyanus olsun. El açıp dua etiğin her şey bugün kabul olsun, amin! Hayırlı Cumalar dilerim.
 • Bu mübarek cuma günü hürmetine evlerimizi aşsız, kalplerimizi aşksız, dillerimizi duasız bırakma… Evlatlarımızı hayırlı, bedenimizi sağlıklı, işlerimizi başarılı kıl… Fakirlere yadım et, zalimlere fırsat verme Ya Rab! Hayırlı cumalar dilerim.
 • Bazı müminler cennete hasret yaşar. Bazı müminler de vardır ki cennet onları hasretle bekler. Cennetin hasrete beklediği müminlerden olmak duasıyla, hayırlı cumalar.
 • Ey Rabbim… Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden. Amin. Hayırlı cumalar dilerim.
 • Ey Rabbim! Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Amin. Hayırlı nurlu cumalar dilerimç
 • Allahım, aklıma ilim ve hikmet; fikrime, feraset ve basiret; bedenime sıhhat ve afiyet; ruhuma da, tekamül ve metanet ihsan eyle. Cumamız mübarek olsun, amin!
 • Küçük bir çocuk olsa, tövbe kapısından girmeye yaşım tutmasa daha… Hiç bulaşmamış olsam dünyanın kirine, pasına. Açsam kollarımı, koşsam Kabe’nde. Hayırlı cumalar dilerim.
 • Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle! İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle Ya Rabbim. Amin. Hayırlı Cumalar dilerim.
 • ‘Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem.’ Diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile hayırlı cumalar dilerim.
 • Allah’ım dilimizden ve gönlümüzden adını eksik etme Bizlere senin sevdiklerinin arasında olmayi ve cemalini görebilmeyi nasip et. Hayırlı Cumalar.
 • Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvaririm sana Her zaman sana muhtacim, cemalini göster bana Hayırlı Cumalar.
 • Allah’ım sen isyan ettirici fakirlikten, azdırıcı zenginlikten bizleri koru. Sen hakkımızda en hayırlısı neyse onu nasip eyle! Hayırlı Cumalar.
 • Ey Rabbim… Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz hatalarımızı, günahlarımızı bağışla. Bizlere merhamet buyur. Şüphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin. Cumanız mübarek ve kabul olur inşallah.
 • Ne muhtacına muhtaç olayım, ne de muhtacının başına taç olayım. Muhtaç eyleme Ya Rab! Muhtaç olacaksam bir sana muhtaç olayım. Hayırlı Nurlu Cumalar.
 • Ey insanlar! gaflet uykusundan uyanın! Bekliyor bizi bu dehşeti günler tevbe edin kardeşler Allah belki affeder hayırlı Cumalar.
 • Her yerde haddini bilen, gönül aynasını silen, mahşerde beraat edip yüzü gülen kullarından eyle bizleri. Amin. Cumamız Mübarek Olsun.
 • Rabbim Cuma gecenizi mübarek eylesin. Hayırlı amel, hayırlı ilim ile son nefeste iman ile ölebilmeyi ümmeti Muhamede nasip eylesin. Amin.
 • Cuma günü, iyiliklerin hazinesidir ve güzel şeylerin menbaıdır.’ Allah Cumanızı Kabul ve Mübarek Eylesin.

Hazırlamış olduğumuz cuma mesajları ve bu günün önemini sizlere sunulmuştur. Bir sonraki makalemizde sizler için hazırlamış olduğumuz günaydın mesajları bölümüne göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Sizlerde yorum kısmına güzel mesajlar göndererek hem bize hemde ziyaretçilerimize bu konuda destek olabilirsiniz.

Yorum Yap