İnceleme Teknoloji

Çin Marka Vernee Apollo İncelemesi

Editör by Emre Yıldırım

Cihaz Aralık 2016‘da resmen piyasaya çıktı. Apollo, yalnızca Vernee için değil, aynı zamanda yerel Çinli akıllı telefon meraklıları için önemli bir cihazdı. Amiral gemisi, bu pazarda pek çok vaatte bulunulmadığını biliyoruz. Dolayısıyla, Vernee gibi yeni bir katılımcının beklentilerimizi karşılayıp karşılamayacağını görmek önemlidir. Fakat Çin pazarında rol oynayan bir telefon olsa da sizler için telefon hakkında detayları aktaracağız.

Vernee Apollo İnceleme: Tasarım

Apollo’nun tasarım anlamında OnePlus modeliyle eşleştiğini söylemeliyim. Vernee Apollo’nun arka yüzü OnePlus kadar iyi ve güzel görünüyor. Temel ön iyi görünüyor. Bir amiral gemisi olarak pazarlanan bir telefon için, çizilmeye karşı dayanıklı film ön planda tutulması lazım. Bununla birlikte, altındaki ekran Gorilla Glass 3 tarafından korunuyor.

Diğer amiral gemileri gibi ince veya hafif olmayabilir, ancak çok fark edilmemektedir. Sağ taraftaki güç ve ses tuşları var. Alt kısımda, çift hoparlörlerin yanı sıra USB Tip C bağlantı noktası da var. Sol tarafta, ikili SIM kartların yanı sıra MicroSD kartı yuvaları da bulunmaktadır. Son olarak, en üstte, düzenli 3,5 mm kulaklık girişi var.

Arkaya gelince, solunda çift LED çift tonlu flaşla hafif çıkıntılı bir kamera var. Hemen altında, iyi çalışan yuvarlak parmak izi sensörü var. Geri kalanı aşağıda Vernee logosu hariç temiz ve cilalıdır. Gri anten bantları telefonun genel tasarım diliyle iyi geçiyor.

Vernee Apollo İncelemesi: Donanım ve Performans

Donanım bölümünde, Vernee Apollo çoğu kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratmayacak. Helio X25 yongaseti iyi bir performans sergiliyor ve tüm gündelik ihtiyaçlarınızı karşılamak için fazlasıyla yeterli. Kullanıcı Arayüzü stok Android Marshmallow ve kullanıcı arayüzü yumuşak ve duyarlı.

Vernee Apollo, altında, 4 GB RAM ve 64 GB dahili belleğe sahip 2.52 GHz Helio X25 yonga ile geliyor. Bunlar, 300 doların altındaki akıllı telefonlar için oldukça iyi özellikler. Şimdi, Helio X25’in GPU performansı açısından Snapdragon 820 kadar iyi olmadığını biliyoruz.

Vernee Apollo’nun parmak izi iyi işliyor. Telefon bir saniyeden az bir sürede kilidini açar.

Snapdragon 821, gerçek hayatta Apollo’yu büyük bir farkla yener, günlük kullanım için de X25 yeterlidir.

Vernee Apollo Deneyleri

Antutu Puanı: 90,053

GFXBench Manhattan Ekran Dışında (ES 3.0 | 1080p): 18 fps

GFXBench T-Rex Ekran Dışında (ES 2.0 | 1080p): 36 fps

Vernee Apollo İnceleme: KAMERA

Genel olarak, Vernee Apollo harika bir orta sınıf akıllı telefon. Ama cihazın bir dezavantajı belirtmek zorunda kalırsam, o zaman onun kamerası olurdu. İçinde, telefon f/2,2 diyafram ile bir Sony IMX230 kamera sensörü ile birlikte gelir. Şimdi, bu oldukça iyi bir kurulum, kaliteli resimleri çıkartma kapasitesine sahip. Ancak yakalanan görüntülerin kalitesi, sadece sensör içindeki değil, aynı zamanda şirketin yazılım optimizasyonuna da bağlı. İşte burada hissediyorum, Apollo daha iyi yapmıştı.
Varsayılan kamera uygulaması, bir nesneye odaklanmak birkaç saniye sürer ve bazen de başarılı bir kilit için birden fazla deneme gerekir. Bazen, özellikle iç mekanlarda, telefon grenli görüntüler yakalamayı başardı. Yavaş odaklanma hızı ve grenli görüntü sonucu göz önüne alındığında, kamera deneyiminden çok fazla memnun kalamayız.

Bir nesneye odaklanmaya karşı koyabiliyorsanız, kamera oldukça iyi çıkıyor. Bir nesneye kilitlemeye çalıştığınız zaman kamera ekranına dokunmayın. Varsayılan olarak, Apollo’nun kamerası önünüzdeki nesneyi hızla kilitlemektedir. Odaklanmak istediğiniz alana dokunma girişiminde bulunursanız, kamera uygulaması yeniden odaklanmaya çalışır; işte bu noktalar yavaş ve kahverengi olur. Yani, sadece Point & Shoot. Yakalamak istediğiniz sahneyi işaret edin ve hızlı bir şekilde çekin. Daha iyi görüntüler elde etmelisiniz.
Vernee Apollo, yeterli aydınlatma koşullarında iyi fotoğraflar çekmeyi başarabildi. Sıra dışı bir şey beklemeyin ancak kamera ortalama iyi çekimler yapabilir.

Video kalitesi de gerçekten güzel, sıra dışı bir şey yok. Ön kamera için de ortalama. Telefonun ön kamerası iyi çekimler yakalamayı başardı.

Vernee Apollo İnceleme: Bağlantı

Vernee Apollo’yu Wi-Fi‘de sürekli kullanırken ve hız veya sinyalde herhangi bir düşüş görülmemiş. Bluetooth aracılığıyla hoparlörlere, giyilebilir cihazlara ve hatta diğer telefonlara eşlik etmek oldukça basit. Bu iki bölümde sorun yok. Çağrı kalitesi iyi ve bir süredir telefonda konuşma sorunlarınız olmayacak.
Ses çıkışı yüksek ve net olduğu için hoparlör çıkışı oldukça iyi. Kulaklık çıkışı, iyi bir kulaklık ile net ses elde ederken de iyi. GPS ile ilgili herhangi bir sorun bulunmamıştır.Genel olarak, standart bağlantı özellikleri iyi çalışıyor.

Vernee Apollo İncelemesi: Kullanıcı Arayüzü

Aslında, Çinli üreticilerin özelliklerini eklemeye çalıştıklarında ara yüzeyi karıştırdıklarını gördüklerinden, Vernee‘nin Android deneyimiyle gittiğini görmek güzel.

Hayal kırıklığı yaratan şey, Vernee Apollo’nun kutudan çıkan Android Marshmallow’la birlikte gelmesidir. Telefon için henüz Nougat güncellemesi duymadım, ancak bu şirketin amiral gemisinin yakında Android Nougat 7 güncellemesini almasını umuyorum.

Vernee Apollo İnceleme: Pil

Helio X25’in etkili bir deka-çekirdekli yonga seti olduğu göz önüne alındığında, Vernee Apollo ile kolayca bir gün geçirirsiniz. Şimdi, bugünkü standartta 3180 mAh büyük değil, ancak bütün bir güne kadar ılımlı bir kullanımla baş ediyor. Ancak Vernee Apollo’nun en iyisi, telefonun çok hızlı bir şekilde şarj edilmesidir.

Telefonunuzu yarım saat boyunca şarj tutarsınız ve o zamana kadar % 15‘den % 50‘ye yükselir. Bu bütçeye uygun amiral gemisi akıllı telefonu için oldukça etkileyici. Apollo’yu 30 dakika kadar şarj etmeyi başarırsanız, ek bir 4-5 saatlik kullanıma hazır olursunuz.

Vernee kesinlikle göz kulak olmamız gereken bir şirkettir. Yeni katılan yerli Çinli akıllı telefonlara bakma şeklimizi değiştirmek için ve Vernee Apollo, onlardan alabileceğimiz kaliteli ürünlerden sadece bir tanesidir.

Vernee Apollo’nun kusurları olmadığı söyleniyor. Amiral Gemide bulunan ekran, en iyi sonuç için renk sıcaklığında bir miktar değişiklik yapmaya ihtiyaç duyuyor ve kamera sıklıkla grenli görüntüler yakalar.

Telefonla ilgili beğendiğim yıldızların yapılı kalitesi ve kaplaması, 4 GB RAM‘li verimli Helio X25 yonga seti, MicroSD genişletme seçeneğine sahip geniş 64 GB depolama alanı ve sonunda hızlı şarj donanımlı bir varsayılan şarj cihazı. Vernee Apollo, en büyük artı noktası olan tasarımıyla amiral gemisi akıllı telefonun tüm özelliklerine sahiptir.

Vernee Apollo’nun OnePlus 3T katil olmadığını, ancak ekonomik bir amiral gemisi olarak kendi başına durabileceğini unutmayın.

Yorum Yap