Sağlık

Cilt Beyazlatma Maskesi Nasıl Yapılır ?

Editör by Emre Yıldırım

Cilt Beyazlatma Maskesi Nasıl Yapılır ?

Bronzlaşmak isteyen çok sayıda insan olduğu gibi cildini beyazlatmak isteyen insanlarda bir hayli fazla. Cilt beyazlatmak için bir çok fazla kozmetik ürün ve krem mevcut. Bu sebepten bunların sağlığa zararlı olup olmadığını kontrol etmek bir hayli güçleşiyor. Daha güzel bir cilde sahip olmak isterken kötü bir sonuçla karşılaşmayı kimse istemez. İşte bu yüzden en güzel yöntem evde kendi imkanlarınızla ve doğal ürünlerle bir maske yapmak oluyor.

Evde Cilt Beyazlatma Maskesi Yapılır Mı?

 Evde nasıl yaparım, onca malzemeyi nasıl bulurum diye düşünmeyin. Aslında sürekli evinizde olan şeylerle oldukça iyi maskeler yapabilirsiniz. Hemen bunlardan bahsetmeye başlayalım. Öncelikle limon bir çok şeye iyi geldiği gibi cildimiz için de tam bir dosttur. Hem de kullanması çok kolay. Ortadan ikiye kestiğiniz limonu yüzünüze masaj yaparmışcasına sürün ve kesinlikle yüzünüzü yıkamayın. Bu işlemi gece yapmanız daha iyi sonuç verecektir çünkü limonu uyguladıktan sonra yatıp sabah kalktığınızda yüzünüzü ılık suyla yıkarsanız daha etkili sonuç alırsınız. Bunun dışında yüzünüzü ve cildinizi ölü derilerden ve gözeneklere saklanmış kirlerden arındırmak hedefe daha çabuk ulaşmanızı sağlayacaktır. Yani daha beyaz bir cilt için peeling adı verilen işlemi ihmal etmemeniz gerekir.

Asyalı Kadınların Güzellik Sırları Ne?

Pirinç tarlalarında çalışan kadınlar temiz su bulamadıklarından el yüz yıkama ihtiyaçlarını yıllar boyunca pirinç tarlalarındaki sulardan karşıladılar ve bu işlemi yaparken istemeden de olsa bizlere müthiş bir yüz maskesi hediye ettiler.

Bir avuç pirinç ve yarım su bardağından biraz daha fazla sütü karıştırıp bir süre dinlendirdikten sonra yumuşak bir fırça yardımı ile yüzünüze sürerseniz yüzünüzü beyazlatmakla kalmaz aynı zamanda kırışıklıkları da engellemiş olursunuz. Bu işlemi haftada 2 veya 3 kez yapmanız yeterli.

Turunçgiller ailesinin en çok tüketilen meyvesi portakal da aynı akrabası limon gibi her derde deva. Portakalın kabuklarını soyun ve güneş altında kurumaya bırakın. İyice kuruduktan sonra iyice rendeleyin ve yoğurtla karıştırın ve biraz da su ekleyerek karışımı hamur kıvamına getirin. Bu karışımı yüzünüze sürdükten sonra en fazla yarım saat tutun ve soğuk su ile yüzünüzü güzelce durulayın. Her zaman doğal yöntemleri denemenizi tavsiye ederiz. Unutmayın ki her şeyin başı sağlık.

Yorum Yap