Sağlık

Cilt Bakımı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editör by Editörmatik

Beden yorgunluğumuz yüzünden cilt bakımı ertelemeyi çok seviyoruz. Bir de tonlarca para ödediğimizi düşününce unutmak işimizi de geliyor olabilir. Yoğun tempoda bir cilt bakımı kaldı demeyin. Cildimiz bizim için önemli. Taze bir görünüm her şeyden önce kendimize iyi gelir. Her sabah aynaya baktığınızda bahar gibi bir ciltle karşılaşmak istemez misiniz? Çiçeklerini açmış bir kiraz ağacı gibi?  8 kolay adımda bahar sabahı gibi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Makyaj Malzemeleri Sadece Senin

“Fırçanı kullanabilir miyim? Farını alabilir miyim? Rujunu sürebilir miyim?” gibi sorulara vereceğiniz kesin ve kısa cevap – Hayır olacaktır. Başkasının yüzünden yüzünüze gelecek enfeksiyonlara kapıyı bu şekilde kapatabilirsiniz.

Sağlıklı Ol Ki Genç Kalasın

Yağ, tuz, şeker bol olan her şeyden uzak durun. Canan Karatay bir gece rüyanıza girebilir. Uzak durmakta fayda var. Bol bol su için. Ve uykunuz dikkat edin.

Sen Yandın Mı?

İlerde kırışık bir yüze sahip olmak istemiyorsanız, yanmayın! Solaryum veya güneş ile gelen renk değişimi ilerde kırışık bir yüze sahip olmanıza neden olacaktır.

Makyajını Temizledin Mi?

Fondöten, pudra, allık, highlighter, bronzer derken listeye her gün bir yenisi ekleniyor. Rutin makyajımız haline gelen bu sıralamayı temizlemek çok önemli. Makyajınızı temizlemek için, en iyisini bulun. Evdeki malzemelerden yardım alın. Ama mutlaka temizleyin. Akneler, genişlemiş gözeneklerden bu şekilde uzak durabiliriz.

Yüzümü Hangi Sıklıkta Yıkamalıyım

Sabahları ve akşamları yeterli olacaktır. Sık yüz yıkamak, kurumuş bir cilde neden olur. Sabahları ılık su ile yıkayın. Kendi havlunuzu kullanmaya dikkat edin. Akşam ise temizleyicilerden yardım alın.

Nem!

Cildinizi nemlendirmeyi sakın unutmayın. Cilt tipinize uygun kremler ile mutlaka her gün nemlendirici desteği alın.

Doğal Ürünler

Doğal yollardan gitmeyi unutmayın. Evinizdeki malzemelerden yardım olarak güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. Doğanın mucizesine yüz çevirmeyin.

Güneşten Korun

Güneş çok kısa sürede etkisini gösterebilir. Özellikle yaz aylarında. Cildinizin güneşe karşı hassaslığına uygun bir güneş kremi yanınızda bulundurun.

Yorum Yap