Nasıl Yapılır

Cep Telefonundan Nasıl Çıktı Alınır?

Editör by Editörmatik

Teknolojinin gün geçtikçe bir adım öne gittiği, dün çıkan modellerin üstüne her gün bir yenisinin eklendiği yadsınamaz bir gerçek. Telefon, bilgisayar, elektronik eşyalar, televizyon, yazıcı… her ne olursa olsun hepsi her gün biraz daha değişiyor ve gelişiyor. Bugün çıkan modeller yüzünden dünkü çıkan modelleri beğenmez hale geliyoruz. Değişen gelişmeler de hem günlük hayatta, hem iş hayatında hem de özel hayatta biz insanlara etki ediyor.

Artık gün geçtikçe her alanı işgal eden teknoloji olmaksızın bir iş yapamaz hale geldik. Hatta günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan cep telefonları da hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Her anımızı kaydettiğimiz, paylaştığımız, olmazsa olmazlarımız arasında kendilerine yer edindiler. kitap okurken, resim çekerken, yazı yazarken vs. her alanda elimizden düşmeyen telefonlarımızdan gerektiği zamanlarda çıktılar da almamız gerekiyor.  Peki, bu çıktıları nasıl alacağız?

İşte size telefondan çıktı alma yöntemleri :

  1. İnternet Üzerinden Uygulama Sayesinde Çıktı Alma

Android işletim sisteme sahip telefonlardan çıktı almak amacıyla Cloud Print plus adlı uygulamayı internetten ücretsiz olarak indirin. İndirdikten sonra uygulamayı açın ve LOCAL sekmesine giriş yaparak cihazınızda bulunan dosyalardan birisini seçin. Ayrıca WEB sekmesine tıklayarak Google Drive, Dropbox, Facebook gibi kaynaklar üzerinde paylaştığınız dosyalarda da seçim yapabilirsiniz. Ardından yazıcının isminin yanında bulunan ayarlar düğmesinden renk, kopya sayısı, yön gibi ayarları yapın. Çıktıyı alabilmek için en son olarak “Click here to Print” komutunu verin. En geç 1 dakika sonrasında belgenizi yazıcıdan alabilirsiniz.

  1. USB Bağlantısı İle Çıktı Alma

Klasik bir yöntem olan ve tüm yazıcılarda bulunan usb yöntemiyle çıktı almak için telefonunuzun OTG uyumlu yani micro usb bağlantısının USB bağlantı desteği olması gerekmektedir. İlk olarak OTG ile telefonu yazıcıya bağlamak gerekmektedir. Şunu hatırlatmakta fayda var: OTG programı ile yazıcı bağlantısı esnasında dosya indirme işlemi gerçekleşebiliyor. Bu sebepten dolayı internetin kotası ile ilgili bir problem yaşanmayacağından emin olunmalıdır. Telefondan kablo ile yazıcıya bağlanma işlemini yapmanızın ve programı çalıştırmanızın ardından karşınıza bir arayüz gelecektir. Bu arayüz ekranından çıktısını istediğiniz belgenin bulunduğu konumu seçin.

Select butonuna basın ve yazıcının ne tür bir bağlantı üzerinden irtibat kuracağını seçin. Burada biz USB arayüzü bağlantısını seçiyoruz. Diğer bağlantı seçeneklerini yazıcınızın özellikleri göz önüne alınarak seçme imkanınız bulunmaktadır. Ama USB seçeneği birçok yazıcıda varsayılan bağlantı yöntemi olduğundan dolayı biz bunu seçtik. çıktısı alınacak olan dosyayı seçtikten sonra sayfanın sol alt kısmında check işareti bulunuyor. Bu işaretle manuel olarak farklı seçimler yapabilirsiniz. Daha sonra Print Options ekranı ile font büyüklüğü, sayfa boyutu, sayfa hizalaması gibi ayarları düzenleyin. Kopya sayısı ile yazdırılacak sayfaları da seçtikten sonra yazdır butonuna tıklayarak yazdırabilirsiniz.

Yorum Yap