İnceleme

Bulaşık Makineleri Nasıl Daha İyi Temizler

Bulaşık Makineleri Nasıl Daha İyi Temizler
Editör by Behlül Güngör

Çağımızın en büyük kolaylıklarından biri olan ve bir kadın tarafından icat edilmiş olan olağanüstü kolaylık sağlayan bulaşık makineleri, modern hayatımızın olmazsa olmazlarından. Peki bu hayat kolaylaştıran bulaşık makinelerinin nasıl ilk günkü gibi bulaşıklarımızı temizlemesini sağlayabiliriz? Biliyorsunuz ki bulaşık makinelerimiz ilk aldığımız günlerde bizlere pırıl pırıl bulaşıklar verirken zaman geçtikçe eski performanslarını aratıyorlar.

Ve biz ellerimizde lekeli, kirli, tam çıkmamış ya da mat bulaşıklarla baş başa kalıyoruz. İşte size vereceğimiz 5 küçük püf noktası ile bulaşık makineleriniz hep ilk günkü gibi yıkamaya devam edecek. Size vereceğimiz önerileri uygularsanız ve bulaşık makinelerinizi düzenli olarak ayda bir kere temizlerseniz, hem bulaşık makinenizin ömrünü uzatmış olur hem de pırıl pırıl kıskanılacak bulaşıklara sahip olursunuz. Hazırsanız başlıyoruz!

bulasik-makineleri-iyi-yikamiyor.jpg

5 Adımda Etkili Temizlik

Sizlere önereceğimiz 5 adımda etkili temizlik yöntemi ile hem bulaşık makineniz temiz olacak hem de bulaşıklarınız…

Deterjan Saklama Koşulları

bulask-makineleri-neden-daha-iyi-yikamiyor.jpg

Bulaşık makinesi neden iyi yıkamaz? Eğer böyle bir sorun ile karşılaştıysanız kontrol etmeniz gereken ilk şey, bulaşık makinesi deterjanını nerede sakladığınız. Eğer bulaşık deterjanınız nem aldıysa bu size üzerinde kalıntılar kalmış bulaşıklar olarak geri döner. Bu yüzden bulaşık makinelerinde kullandığınız deterjanların kapalı bir kutuda nem almadan saklandığından emin olmalısınız.

Makine Sepetlerinin Yenilenmesi Gerekiyor Olabilir

bulasik-makinesi-neden-kirli-birakir.jpg

Bulaşık makinelerinin bir altta bir üstte olmak üzere iki sepeti vardır, ve onlara gözümüz gibi bakmalıyız. zaman içerisinde sıcak suyla beraber bu sepetlerde deformasyon meydana gelebilir ve paslanabilirler. Takdir edersiniz ki bu pas ve deformasyon aynı şekilde bulaşıklarınıza da yansıyacaktır. Bu durumda en etkili çözüm bulaşık makineniz için yeni bir çift sepet almak olacaktır.

Tuz Haznesi

bulasik-makinesi-tuz-haznesi-bulasik-makinesi-filtre-temizleme.jpg

Bulaşık makinesi neden kirli bırakır? Makinemizden lekeli bulaşıklar çıkıyorsa tuz hanesinin dolu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Her ne kadar artık 3’ü bir arada ürünler kullanılsada bulaşık makinelerimizin tuza ihtiyacı var ve bu ürünler bu ihtiyacı karşılamada yetersiz kalıyor. Siz en az beş yıkamada bir bulaşık makinenizin tuz haznesini kontrol ederseniz, işe yaradığını farkedeceksiniz.

Parlatıcı Kutusu

Aynı tuz haznesi gibi parlatıcı kutusu da bulaşık makinelerimiz için adeta bir can suyu. Parlatıcı kutusunun yeterli seviyede olduğunu kontrol edelim ve yine en az beş yıkamada bir parlatıcı kullanımını tekrarlayalım. Ve pırıl pırıl parlayan bulaşıklara merhaba deyip mat bulaşıklara elvede diyelim!

Filtreler Gözden Geçirilsin

İnstagram filtrelerinden sıkılanlar bulaşık makinelerinizin filtreleriyle ilgilenme zamanı geldi de geçiyor bile, bulaşık makinesi yıkamıyor diye söyleneceğinize her beş yıkamadan sonra bulaşık makinenizin filtresini temizleyin. Farkı göreceksiniz!

Eğer tüm önerilerimizi dikkate aldınız ama hala pırıl pırıl lekesiz bulaşıklara kavuşamadıysanız son çareniz bulaşık makinenizin dilinden anlayacak bir servis çağırmanız!

Yorum Yap