Nasıl Yapılır

Akıllı Telefonlarda 4,5g Ayarları Nasıl Yapılır

Akıllı Telefonlarda 4,5g Ayarları Nasıl Yapılır
Editör by Behlül Güngör

Mobil cihazlarda internet bağlantısı hızıyla yeni bir çağın kapısını açan 4.5G, Türkiye'deki abonelere sunulmaya başlandı. Akıllı telefonlar ve tabletler gibi akıllı cihazlarda, İnternet, kullandığınızdan 10 kat daha hızlı olacak. Evlerde kullandığımız sabit internet hızı 4.5G ayarları ile yavaş olacak. Akıllı telefonlara çok daha hızlı internet bağlantıları gelecektir.

akilli-telefon-5g-ayar-yapimi.jpg

Iphone Ve Samsung Telefonları İçin 4.5g Ayarları Yapma

SIM kartlar, aksine 4.5G teknolojisini kullanacaklarının başında geliyor. Son iki yıldır üzerinde çalıştıktan sonra bir süre SIM kartı 4.5G uyumlu bir SIM kart ile değiştirmeniz gerekir.

SIM kartınızı ücretsiz olarak değiştirebilir ve ücretsiz bir internet paketi alabilirsiniz. SIM kartınızın 4.5G ile uyumlu olup olmadığını bilmiyorsanız, SIM karta abone olabilir ve sorular sorabilirsiniz.

Yeni teknolojiye bağlanmak için en önemli kriterlerden biri de 4.5G desteğidir. Bununla birlikte, internete 4.5G desteklediği akıllı telefon ile aynı hızda bağlantı kurmaz. Kategoriye göre sınıflandırılan cihazlar buna göre 4.5G'den yararlanabilir. Akıllı telefonların teknik özellikleri listesindeki 'CAT' kategorileri, akıllı telefonun 4.5G ile olan bağlantı hızını belirleyecektir.

Bu kategoriler mobil ağa 'CAT 4' 150 mbps, 'CAT 6' 200 mbps ve 'CAT 9' 450 mbps indirme hızıyla bağlanabilir. Satın aldığınız telefona bakarak ne kadar hızlandırabileceğinizi öğrenebilirsiniz. İleri Düzey Yükseklik Hız değeri 4.5G ızgarasının yoğunluğu ve mesafesi için değişecektir.

Akıllı telefonunuzu ve SIM kartınızı 4.5G'ye bağlamak için, ihtiyacınız olan ayarları yapabilirsiniz. Bu ayar şebeke seçimidir. Tuş takımı, 3G şebekesine bağlanmak için kullanılır. Bu andan itibaren, 4.5G'ye bağlanmak için ITE veya 4,5G seçenekleri için cihazın ağ ayarlarını yapmanız gerekir.

IPhone cihazları için veri seçenekleri, ses ve veri menülerine ilerleyin. LTE buraya basın. Android işletim sistemi cihazlarını açtıktan sonra mobil ağlar menüsünden diğer ağları seçerek 4,5G'yi seçin.

akilli-telefonda-4.5g-ayarlari-nasil-yapilir.jpg

İnternet Paketi Daha Hızlı Bitiyor

Şu anda kullandığımız 3G teknolojisine göre en az 10 kat daha fazla internet hızı elde edeceğiz. Örneğin, 6 saniye içinde 60 saniye içinde yüklenen bir içeriği yükleyeceğiz. Dolayısıyla internette daha fazla vakit geçirebiliriz. Bu aynı zamanda aralıkta daha fazla veri tüketmesi anlamına da gelir.

3G teknolojisinde 4,5G internet paketi yeterli değil yeni abonelikte 8 GB veya daha fazla internet paketi yeterli olmayacak. Bu nedenle, hızlı bir şekilde hareket etmeniz ve mobil İnternet paketinizi yükseltmeniz faydalı olacaktır.

Yapılan Aramalarda Yavaşlamayla Karşılaşacak Mıyız?

Mobil iletişim sektöründe en çok tartışılan konular arama döneminin başlangıcıdır. 4.5G'nin erken döneminde yavaşlayacaktır. Alan mühendislerinden aldığımız bilgilere göre, aradığınız kişi bağlanmak için en az 2-3 saniye daha uzun sürecek.

Bunun nedeni, teknoloji farkı. 4.5G şebekesine bağlı bir 3G şebekesine bağlanmaya çalışırken, 3G şebekesine geri dönecektir. Diğer taraftan 2G iseniz, bu, 2-3 saniye daha eklemeniz anlamına gelir. Şimdi, 6 saniyelik bağlanma süresi en fazla 10 saniye olabilir.

Yorum Yap