Teknoloji

Akıllı Telefonlar İle Elmas Ekran Dönemi

Editör by Editörmatik

Artık akıllı telefon diye adlandırdığımız cihaz hemen hemen herkesin elinde. Zamanımızın vazgeçilmezi olan, bu yanımızdan ayıramadığımız cihazlar her geçen gün daha fazla gelişerek yeni ve hayal bile edemeyeceğimiz bir özellikle karşımıza çıkıyor. Bu durum bizi daha ileri teknolojileri sunarken birçok yeni ve kullanılabilir özelliği de hayatımıza sokuyor.

Akıllı Telefonlarda En Önemli Kısım

Akıllı telefon denildiği zaman akla gelecek en dikkat çekici parça ekran diyebiliriz. Eğer ekran yeterince parlak ve büyük değilse bizi mutlu etmesi mümkün değil gibi görünüyor. Fakat ekranların bir tek bu yönlerini ele almak çok doğru olmaz. Artık günümüzün telefonlarında ekranlarda aranan en önemli özelliklerden biriside sağlamlıktır. Yeni teknolojilerle çizilmelere karşı çok iyi dayanan ekranlar sert darbelere karşıda azda olsa iyi bir teknolojiye kavuştu. İşte bu gelişen teknoloji ve dayanıklılık arayışı yeni ve farklı bir ekran tipini ortaya çıkarıyor. Artık yeni telefonlar ile elmas ekran dönemi başlıyor.

Elmas Ekranın Eskiye Göre Farkı

Akıllı telefonlarımızda ki en hassas nokta neresi diye soracak olursak kuşkusuz çoğunuz ekran diye cevap vereceksiniz. İşte elmas ekran bize telefonlarımız da ki bu hassas parçanın daha dayanıklı olabilmesini sağlayacak olan teknolojiyi getirecek. Şuan da kullanılan Corning markasının Gorilla Glass ekranları çizilme konusunda oldukça başarılı olsalar da sert darbeler karşısında fazla iyi değil diyebiliriz. Bu sorunun üstesinden gelmesi beklenen elmas ekranlar yıl sonunda bazı telefon modelleri ile karşımıza çıkabilir. Gorilla Glass ekranlarına göre 6 kat ve daha fazla bir dayanıklılık sunan elmas ekranlar bizi bu ekran koruma sıkıntısından kurtaracak gibi.

Elmas Ekranın Yenilikleri

Elmas ekranlar iddialara göre akıllı telefonlarımıza bir takım artılar sunuyor. Bu ekran teknoloji ile telefonlarda eskiden kullanılan camlara göre daha az ısınma olacağı ve ısınma sorununun fazla yaşandığı akıllı telefonlarda bunun önemli bir getirisi olacağı belirtiliyor. Ayrıca enerjiyi daha verimli kullanabilmek adına telefonların ısınmaması çok önemlidir. Bu durum daha uzun pil kullanım süresi demek oluyor. Önümüzde ki yıllarda elmas ekranlı akıllı telefonlar daha fazla görüleceğe benziyor.

Yorum Yap