Teknoloji

2017 Yılının En Çok Satan Otomobilleri

2017 Yılının En Çok Satan Otomobilleri
Editör by seoturka

Türkiye`de hatta Dünya genelinde , fazla yaygın olan ulaşım araçlarından en çok kolaylık sağlayan otomobillerdir. Her geçen yıl biraz daha artarak piyasada artış sağlamaktadır. Bugünlerde araba satışları ortalama olarak 156.090 adet gerçekleşmektedir. Bu rakam her seferinde, artmaya devam etmektedir. Geçen senenin araba satışları ise ortalama olarak 168.436 olarak belirlenmiştir. İnsanlar araba alırken , modellerine ve özelliklerine bakarak satın alımları gerçekleştirmektedir. Her yıl bu oran değişiklik göstermektedir. Çok tavan rakamlar olmasa da fazla olduğu belirlenmiştir. Çünkü araçlar insan yaşamını aslında bir yerde kolaylaştırmaktadır. 2017 yılında dünyada en çok satan otomobil modelleri de ayrıca değişmektedir. Genelde zengin kısım insanların tercih etmekten kaçınmadığı araba modelleri ve satış adedi ise bu yıla göre hesaplanmıştır.

 1. BENTLEY araba modelinden bu yıl toplamda 3 adet satılmıştır.
 2. FERRARI araba modelinden bu yıl toplamda 4 adet satılmıştır.
 3. ASTON MARTIN araba modelinden bu yıl toplamda 6 adet satılmıştır.
 4. DS araba modelinden bu yıl 10 adet satılmıştır.
 5. MASERATI araba modelinden bu yıl 12 adet satılmıştır.
 6. LEXUS araba modelinden bu yıl 25 adet satılmıştır.
 7. INFINITI araba modelinden bu yıl 26 adet satılmıştır.

en-cok-satilan-otomobiller.jpg

 

Bu tip araçlar Türkiyede en çok satılan araba modelleri arasında sırasıyla belirtilmektedir. Araba seçimlerini bu modellerden yana kullanan insanlar arabalarının gösterişe uygun olmasından son derece özen gösteriyorlar demektir. Çünkü bu model araçların özellikleri bir yana dursun , en çok adı duyulan markalardan olması ve de görüntüsü ile göz doldurmasından dolayı en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Araçlar bu şekilde değişik markalara yer verilerek devam etmektedir.
en-cok-satilan-araba-modelleri.jpg

 

 • SMART araba modelinden bu yıl toplamda 29 adet satılmıştır.
 • JAGUAR araba modelinden bu yıl toplamda 39 adet satılmıştır.
 • SSANGYONG araba modelinden bu yıl toplamda 96 adet satılmıştır.
 • PORSCHE araba modelinden bu yıl toplamda 188 adet satılmıştır.
 • LAND ROVER araba modelinden bu yıl toplamda 210 adet satılmıştır.
 • MINI araba modelinden bu yıl toplamda 218 adet satılmıştır.
 • MAZDA araba modelinden bu yıl toplamda 239 adet satılmıştır.
 • KARSAN araba modelinden bu yıl toplamda 264 adet satılmıştır.

Araba modelleri arasından en çok satılan markalar belirlenmektedir. Bu rakamlar her yıl , piyasa açısından değişiklik göstermektedir. Araçların tercih edilmesinde markaların önemi elbette çok büyüktür. Özellikle dünyada en çok satılan araba markası KARSAN olarak , oranlar dahilinde ortaya çıkmaktadır. Araçların gelişmiş teknolojilerinden olan bu markalar müşterisi memnun etmektedir. Güvenlik açısından alınan önlemlerde elbete bulunmaktadır. Sürücülerine bu açıdan da kolaylık sağlamaktadır.

Yorum Yap